-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 04 15

Sekmokas: vien išardyti LEO LT neužtektų

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas teigia, kad LEO LT tolesnis likimas neaiškus, tačiau nepaisant to nauja atominė elektrinė kilti turėtų pradėti jau nuo 2010 m. pradžios.
Arvydas Sekmokas
Arvydas Sekmokas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Ministrų kabinetas per šios dienos pasitarimą pritarė atominės elektrinės projekto parengimo orientaciniam planui. Pagal planą strateginis investuotojas, statysiantis Visagino atominę elektrinę (VAE), turėtų būti parinktas šių metų rudenį, o realūs statybos darbai prasidėti jau 2010 metais. Pasak energetikos ministro, VAE projektu domisi strateginiai investuotojai iš Vokietijos, Japonijos, JAV bei Kanados. Pagrindiniai investuotojo parinkimo kriterijui – ankstesnė tokių projektų įgyvendinimo patirtis, užtikrintas elektros gavybos ir vartojimo balansas bei sugebėjimas integruotis į Europos energetikos sistemą ateityje.

LEO LT su atomine elektrine nesieja

Pasak A.Sekmoko, Energetikos ministerijos pagrindinė paskirtis naujos AE statyboje – nustatyti strategiją, UAB Visagino atominė elektrinė turi parinkti konsultantą, o LEO LT valdyba įpareigota užtikrinti projekto eigą.

„To projekto tiesiogiai nesieju su LEO LT. Ar ši bendrovė bus išardyta – teisinis klausimas, o ne energetinis. Mūsų tikslas – kad projektai nesustotų nepriklausomai nuo LEO LT likimo“, – apie naują atominę elektronę kalbėjo A.Sekmokas. Pasak jo, tiek LEO LT išardymas, tiek tolesnė veikla gali paveikti projektą. „LEO LT visuomenės akyse, ir ne tik Lietuvoje, turi ne pačią geriausią reputaciją. Tolesnis jų dalyvavimas šiame projekte gali kelti abejonių“, – sakė energetikos ministras.

Vien LEO LT išardyti neužteks?

Ministras pabrėžė, kad vien LEO LT išardyti neužtektų – esą tai neišspręstų energetikos sektoriaus problemų. „Visų pirma, manau, LEO LT sukūrimas – antras veiksmas. Pirmas veiksmas buvo VST privatizavimas. Sunkiai įsivaizduoju šių klausimų atskyrimą. Jei dabar atliktume restituciją, kaip siūlo teisininkai, ir grąžintume NDX jų akcijas, tai Vakarų Lietuvos energijos vartotojai galėtų pasakyti, kad jie yra palikti įkaitais privačiam operatoriui, privatiems skirtomiesiems tinklams ir neaišku, koks jų likimas, koks yra jų aprūpinimas elektra, kokią kainą jie turėtų mokėti“, – aiškino A.Sekmokas.

Pasak jo, tai dar nereiškia, kad LEO LT turi išlikti: esą į šį klausimą turi atsakyti politikai, teisininkai ir visuomenė, o ne Energetikos ministerija. „Energetikos ministerija  taip pat turės tam tikrų kriterijų vienu ar kitu atveju, bet čia iš esmės teisinis ir politinis, o ne energetikos klausimas. Dažnai  politiniai klausimai nuleidžiami į atskiros šakos ar techninį lygį ir tada politinė prasmė ar teisingumo jausmas dingsta“, – teigė energetikos ministras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius