Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seniems pastatams apylanka – ne į naudą

Dėl tiesimų vamzdynų į viešbutį eismas L.Stuokos-Gucevičiaus gatve draudžiamas tik automobiliams, pėstieji čia gali praeiti.
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Dėl tiesimų vamzdynų į viešbutį eismas L.Stuokos-Gucevičiaus gatve draudžiamas tik automobiliams, pėstieji čia gali praeiti.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Miesto centre jau savaitę draudžiamas eismas L.Stuokos-Gucevičiaus gatve. Susisiekimo problemą savivaldybė išsprendė atidarydama apylanką Liejyklos ir Universiteto gatvėmis pro S.Daukanto aikštę. Tačiau paveldosaugininkai baiminasi, kad automobilių sukeliama vibracija nepakenktų seniems pastatams.

Dėl inžinerinių tinklų rekonstrukcijos iki birželio 1 d. visas transportas, važiavęs L.Stuokos-Gucevičiaus gatve, nukreipiamas važiuoti Liejyklos ir Universiteto gatvėmis. Iki šiol čia eismas buvo ribojamas, siekiant apsaugoti netoliese esančius senus Vilniaus universiteto (VU), Prezidentūros ir kitus pastatus.

Pažiūrėkite į Liejyklos g. kairėje pusėje esantį klasicistinį pastatą: jo kolonose žioji tokie plyšiai... Bijau, kad dėl tokio dabartinio automobilių srauto neįvyktų nelaimė ir kolonos nesugriūtų.

Didelio skirtumo dėl išaugusio transporto srauto arčiausiai gatvės esančio VU Filologijos fakulteto dekanas Kęstutis Dubnikas sako nepajutęs. „Nejaučiame nei vibracijos, nei sukeliamo triukšmo. Žinoma, galėtų gatvės rekonstrukcijos darbai kuo greičiau pasibaigti, tačiau šiaip ar taip juos atlikti reikia“, – sakė K.Dubnikas.

Nepastebima žala

Vis dėlto Vilniaus savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Vitas Karčiauskas įspėja, kad sukeliama vibracija pavojinga. „Senamiestis ir automobiliai – nesuderinamas dalykas. Prieš darydami apylanką, niekas su mūsų skyriumi nesitarė“, – sakė V.Karčiauskas. Anot jo, didelės grėsmės universiteto pastatams ir Prezidentūrai nėra, nes visi pastatai neseniai rekonstruoti, jų sienos sutvirtintos. „Tačiau jūs pažiūrėkite į Liejyklos g. kairėje pusėje esantį klasicistinį pastatą: jo kolonose žioji tokie plyšiai... Bijau, kad dėl tokio dabartinio automobilių srauto neįvyktų nelaimė ir kolonos nesugriūtų, – sakė V.Karčiauskas. – Grėsmę kelia ne tik transporto keliama vibracija, bet ir išmetamosios dujos. Jose yra dalelių, kurios stipriai ardo mūrus.“

Inžinerinių tinklų rekonstrukcija, dėl ko buvo uždaryta L.Stuokos-Gucevičiaus gatvė, anot Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriaus Juozo Gedvilo, yra užsakyta viešbučio statymu užsiimančios bendrovės „AAA“. „Į viešbutį tiesiami vandentiekio, elektros, kanalizacijos, taip pat dujų tinklai“, – sakė J.Gedvilas. Jo tvirtinimu, viešbutis kompensuos visas rekonstrukcijos išlaidas ir sutvarkys dalį Šventaragio bei L.Stuokos-Gucevičiaus gatvių.
Planuojama, kad garsaus pasaulyje viešbučio tinklo atstovas „Kempinski Hotel Cathedral Square Vilnius“ duris atvers šių metų vasarą . Jis bus pirmasis „Kempinski Hotels“ grupės viešbutis Lietuvoje ir Baltijos šalyse. „Kempinski Hotels“ yra seniausia ir žymiausia Europos prabangių viešbučių grupė, įkurta 1897 m.

Pasikeitė maršrutai

Rekonstrukcijos metu pasikeitė ir viešojo transporto, važiavusio L.Stuokos-Gucevičiaus gatve, maršrutas. 11-ojo maršruto „Žvėrynas–Užupis–Senamiestis“ autobusai nuo Pamėnkalnio, Pylimo, Islandijos ir Jogailos gatvių sankryžos nukreipiami Jogailos, Vilniaus, Žygimantų, T. Vrublevskio, Šventaragio, Barboros Radvilaitės gatvėmis, toliau – senąja trasa. Iš Užupio į Žvėryną maršrutas nepasikeitė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min