Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 22d. 08:03

Seniūnaitijos bus, o kas mokės, neaišku

Pasak Justiniškių seniūno K.Šiaulio, seniūnaičiai dirbti netrukdys, tačiau kyla abejonių dėl jų kanceliarinių išlaidų ir susirinkimo vietų, nes seniūnijos tam neturi lėšų.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Pasak Justiniškių seniūno K.Šiaulio, seniūnaičiai dirbti netrukdys, tačiau kyla abejonių dėl jų kanceliarinių išlaidų ir susirinkimo vietų, nes seniūnijos tam neturi lėšų.

Miesto valdžia pradėjo svarstyti sprendimą, pagal kurį miesto seniūnijos bus sudalintos į seniūnaitijas, o joms atstovaus seniūnaičiai. Toks smulkinimas sostinės vadovų vadinamas beprasmiu, tačiau pagal savivaldos įstatymą, miesto taryba neturi kito pasirinkimo.

Kiekvienoje sostinės seniūnijoje bus steigiamos seniūnaitijos. Joms vadovaus visuomeniniais pagrindais dirbantis seniūnaitis – bendruomenės atstovas. Jį gyventojai rinks 2 metams, kandidatai turės surinkti juos palaikančių gyventojų parašus arba bus organizuojami bendruomenių susirinkimai. Įstatymas numato, kad svarbiausi seniūnijos bendruomenei klausimai bus svarstomi seniūnaičių sueigose, kuriose bus priimami ir seniūnijoms teikiami svarstyti rekomendacinio pobūdžio sprendimai.

Seniūnaitijos buvo suskirstytos pagal rinkimines apylinkes, jų skaičius kiekviename mikrorajone skiriasi.

„Įstatymas įpareigoja tokį projektą teikti tarybai. Meras rašė raštą į Vidaus reikalų ministeriją ir Vyriausybę bei Seimą, aiškindamas, kad mieste tokio smulkinimo nereikia, tačiau atsakymo negavome. Tarybai teks formaliai apsispręsti“, – „15min“ sakė savivaldybės Teisės departamento direktorius Egidijus Vilkickas.

Prieš balsavimą tarybos salėje pasigirdo siūlymų projekto priėmimą užvilkinti ir palaukti, galbūt Seimas pakeis įstatymą. Į tokius siūlymus miesto taryba atsižvelgti negali, pagal reglamentą, dėl seniūnaitijų miesto savivaldybės taryba turės apsispręsti artimiausiuose posėdžiuose.

„Turime priimti šį formalų sprendimą, nėra apie ką čia diskutuoti“, – sakė meras Vilius Navickas.

Seniūnai nesutaria

Mikrorajonų seniūnai vieningos nuomonės dėl ketinamos įvesti tvarkos neturi. Vieniems tai atrodo beprasmis biurokratizmo didinimas, o kiti tikina, kad seniūnaičiai jiems dirbti netrukdys.

„Mano asmenine nuomone iš to jokios naudos nebus, bendruomenė ir taip aktyvi, o surinkti 9 ar 14 seniūnaičių ir dar dirbančių visuomeniniais pagrindais bus sudėtinga“, – tikino Antakalnio seniūnas Taurintas Rudys.

Kandidatai į seniūnaičius turės gauti gyventojų parašus, tačiau vasarą esą žmonės ir taip pasyvūs, todėl procesas išsitęs.

„Žmonės nėra aktyvus, yra lyderiai, kurie ir taip atstovauja gyventojų interesams. Kils daugiau biurokratinių kliūčių – pavyzdžiui, seniūną skiriančioje komisijoje turi būti 3 seniūnaičiai. Todėl dar ir šiandien Pašilaičiai neturi seniūno“ , – dėstė Fabijoniškių seniūnas Severijus Sosunovas.

Anot jo, seniūnijos nesprendžia globalinių klausimų, neturi savo lėšų, todėl gyventojų atstovai nieko pakeisti iš esmės negalės. Nors vieniems seniūnams atrodo, kad seniūnaičiai bus nenaudingi, kiti jų veiklai neprieštarauja ir tikina jau turintys kandidatus.

„Aš tokiam sprendimui neprieštaraučiau, rajone jau numatėme žmones, lyderius, kuriuos siūlysime į šias pozicijas. Dirbti tikrai netrukdys, tik klausimas kas apmokės jų, kad ir minimalias kanceliarines išlaidas bei duos patalpas“, – svarstė Justiniškių seniūnas Kazimieras Šiaulys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min