Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 9d. 11:35

Sertifikuojant NATO štabą Lietuvoje, kitąmet gali atvykti aukštos parengties sąjungininkų vienetai

NATO pajėgų integravimo vienetas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / NATO pajėgų integravimo vienetas

Vykdant pratybas ir sertifikuojant Lietuvoje kuriamą NATO pajėgų integravimo vienetą, kitąmet į šalį gali atvykti aukštos parengties sąjungininkų vienetai, teigia kuriamo štabo viršininko pavaduotojas pulkininkas leitenantas Mindaugas Petkevičius.

„2016 metais numatomos pratybos su štabo sertifikavimu, galbūt aukštos parengties vienetų atvykimu į Lietuvą“, – žurnalistams sakė M.Petkevičius Jungtiniame štabe Vilniuje, kurio patalpose bus ir NATO štabas.

Aukštos parengties vienetais yra įvardijamos NATO greitojo reagavimo pajėgos, kurios į operacijos vietą gali būti perdislokuotos per savaitę, dalis jų – ypač greito reagavimo pajėgos – perdislokuotos per dvi dienas.

Ketvirtadienį pristatyto tarptautinio štabo atidarymo ceremonija numatoma rudenį.

Šis NATO štabas bus atsakingas už sąjungininkų itin aukštos parengties pajėgų ir papildomų greitojo reagavimo elementų dislokavimą mūsų regione. Štabas veiks kaip sąveikos tarp nacionalinių ir NATO pajėgų tarpininkas – prisidės prie gynybos planavimo, sąjungininkų mokymų ir pratybų, taip pat bus atsakingas už ryšio tarp NATO operacinių vadaviečių palaikymą.

Tarptautiniame štabe Vilniuje tarnaus apie 40 karių, pusę jų sudarys Lietuvos karininkai ir puskarininkiai, likę bus skiriami iš NATO šalių. 

Pirmuosius trejus metus Lietuvoje įkurtam NATO pajėgų integravimo vienetui vadovaus Danijos kariuomenės pulkininkas. Jo pavaduotoju bus Lietuvos karininkas, vėliau vadovybė keisis.

Rytų Europoje kuriami NATO štabai yra pernai Velso viršūnių susitikime patvirtinto vadinamojo NATO Pasirengimo veiksmų plano dalis, kuriuo skirta atgrasyti iš Rusijos bei iš pietuose esančių teroristinių organizacijų kylančias grėsmes.

Jų funkcija bus koordinuoti Lietuvos ir tarptautines pajėgas bendrų pratybų ir bendro pasirengimo metu siekiant užtikrinti, kad prireikus NATO greitojo reagavimo pajėgos būtų perdislokuotos kiek įmanoma greičiau.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min