Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 8d. 16:49

Šį vakarą prasideda Vilniaus kariliono festivalis: stebėkite koncertus tiesiogiai

Nuo šiandien net penkis trečiadienius iš eilės 15min eteryje skambės karilionai. Tai – ketvirtojo Vilniaus kariliono festivalio, vyksiančio Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje, garsai. Pirmasis koncertas įvyks jau šį vakarą 19 val., koncertą 15min transliuoja tiesiogiai.

Skambės net 12 visiems puikiai pažįstamų šiuolaikinių ir populiariosios klasikos kūrinių – nuo Johno Lennono „Imagine“ ir the Beatles „Let it Be“ iki Antonio Vivaldi „Metų laikų“ ir Giuseppe Verdi „Nabuko“. Juos atliks jauna, bet jau žinoma karilioninkė Katarzyna Takao-Piastowska, koncertuojanti Vokietijoje, Japonijoje ir Lenkijoje. Prieš kiekvieną kūrinį atlikėja skambins varpu tiek kartų, kiek atitinka jo numerį programoje.

Šio vakaro koncertą stebėkite čia:

Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje bažnyčios bokšte įrengtas didžiausias Lietuvoje ir Centrinėje Europoje karilionas į tarptautinę muzikos šventę vilniečius ir miesto svečius kviečia jau ketvirtą kartą.

Katarzyna Takao-Piastowska, organizatorių nuotr.
Katarzyna Takao-Piastowska, organizatorių nuotr.

Festivalio iniciatoriai broliai dominikonai laukia klausytojų Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios šventoriuje, patogiai galima klausytis ir įsitaisius Lukiškių aikštėje, o netoli gyvenantiems – savo balkone ar kieme. Visi koncertai nemokami.

Penkių koncertų metu skambės daug šiuolaikinių, karilionui aranžuotų populiariosios muzikos kūrinių: ne tik Domenico Scarlatti ar šiuolaikinės muzikos klasiko Philippo Glasso, bet ir grupių Queen, The Beatles, Metallica ar legendinių muzikantų Louiso Armstrongo, Davido Bowie‘o ir kitų. Bus atliekami ir specialiai karilionui parašyti unikalūs kūriniai – jais besidomintys turėtų nepraleisti norvegės Lauros Marie Rueslåten koncerto liepos 22 dieną.

Ketvirto Vilniaus kariliono festivalio programa:

  • liepos 8 d. 19:00 Katarzyna Takao-Piastowska (Lenkija) atliks programą „Vasara ir šokis ir muzika“ – nuo Giuseppe‘s Verdi iki populiarios muzikos aranžuočių: João Gilberto, Manu Chao, Stevie Wonder;
  • liepos 15 d. 19:00 Richard de Waardt (Belgija) atliks programą „Klasika karilionui“: Metallica, David Bowie‘o, The Beatles, Louis Armstrongo kūrinių aranžuotes;
  • liepos 22 d. 19:00 Laura Marie Rueslåten (Norvegija) atliks programą „Kariliono širdyje“ – tai originalūs, specialiai karilionui parašyti Eugen Uten, Jef Rottiers, Géo Clement, Johan Adriaenssen kūriniai;
  • liepos 29 d. 19:00 Yuko Tajima (Japonija) atliks programą „Japonijos muzika“ – nuo klasikos, japoniškos tradicinės iki popmuzikos ir net anime filmų muzikos;
  • rugpjūčio 5 d. 19:00 Anna Kasprzycka (Lenkija) pakvies kartu švęsti savo gimtadienį – jos programa ir vadinasi „Sveiki atvykę į mano gimtadienį“. Muzikantė šia proga gros mėgstamiausius kūrinius: Philipo Glasso, Domenico Scarlatti, grupės Queen ir kitų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min