Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 14d. 15:58

Šiaulių moksleiviai įsiutę – jų surengtą mitingą politikai verčia savo žaisliuku?

Visvaldas Vaičiulis
Mitingo dalyvių nuotr. / Visvaldas Vaičiulis

Šiaulietis politikas Andrius Šedžius plačiai paskelbė, kad Šiauliuose vykusiame mokinių mitinge vaikai buvo suvaryti per prievartą – neva juos čia atvarė mokytojai ir mokyklų vadovai. Tokios žinios šokiruoti mokiniai iš pradžių kaltino žiniasklaidą. Tą patį, naudodamiesi proga, aistringai darė ir kai kurie politikai. Galiausiai mokiniai nusprendė viską ramiai išdėstyti.

Šiaulietis gimnazistas Visvaldas Vaičiulis papasakojo, kaip viskas vyko iš tiesų – kaip kilo šis mitingas ir kurioje vietoje galbūt sumelavo Andrius Šedžius?

„Mintis gimė visiškai spontaniškai. Mačiau, kad mokytojai Šiauliuose dirba su mumis, nors galėtų ir streikuoti. Pamaniau – ar galėtume mes dėl savo mokytojų ką nors nuveikti, kai jie dėl mūsų stengiasi dešimt ar dvylika metų? Papasakojau mintį J.Janonio gimnazijos savivaldai“, – prisipažino idėjos sumanytojas.

Tuomet šią idėją pasiuntė per visų mokyklų mokinių savivaldas. Dauguma atsiliepė ir pritarė idėjai surengti mitingą, palaikantį visus šalies mokytojus – streikuoja jie ar ne.

V.Vaičiulis sako priklausantis daugybei organizacijų, o tarp pagrindinių mitingo rengėjų nebuvo nei mokytojų, nei politikų. Viską darė moksleiviai. Net iš visų dalyvių tėvų sutikimus viešintis surinko, jei pakliūtų į kokį kadrą.

Skaičiuojama, kad susirinko iki 700 mokinių – bent keliais šimtais daugiau, nei tikėtasi. Visi dainavo, šoko ir mojavo keletu plakatų.

Tik asociacijos „Apskritasis stalas“, kurios valdybai vaikinas taip pat priklauso, buvo paprašyta pasirūpinti leidimu organizuoti mitingą. Tam reikia būti pilnamečiu.

„Mes tiesiog pamatėme, kad į mokytojus valdžia nežiūri kaip į žmones – nekreipia tinkamo dėmesio. Buvo gaila, kad Šiaulių mokytojai tyli. Galbūt ir direktoriai juos stabdo“, – kalbėjo V.Vaičiulis.

Kas vyko toliau? Dar prieš žurnalisto Andriaus Tapino „Paskutinį skambutį“ kilusi mokinių idėja pamažu virto kūnu – mitingu prie Šiaulių miesto savivaldybės.

Kas labiausiai papiktino mitingo dalyvius? Jie buvo apkaltinti pabėgę iš pamokų, atėję varomi mokytojų.

15min.lt nuotr./Mitingas Šiauliuose
15min.lt nuotr./Mitingas Šiauliuose

V.Vaičiulis tvirtina, kad mokytojų mitinge išvis nebuvo. Tiksliau – buvo viena vyresnio amžiaus mokytoja, kuri sužinojo apie mitingą iš feisbuko ir nusprendė ateiti bei pasakyti kalbą – niekas jai to netrukdė padaryti.

Moksleiviai iškart buvo susitarę, kad bus pamokose tiek, kiek tik galės. Arčiau besimokantieji išbuvo keturiose pamokose. Toliau – išvyko iš mokyklos po trijų pamokų.

„Mes siuntėme žinią, jog derėtų persvarstyti biudžetą ir labiau atkreipti dėmesį į mokytojų atlyginimus. Tiesą sakant – mitingas neišėjo toks sklandus. Ir nesitikėjome – juk viską darė mokiniai. Bet svarbiausia – nuoširdžiai“, – kalbėjo mitingo organizatorius, siūlydamas peržvelgti ilgiausias mokinių diskusijas specialiai mitingui sukurtose socialinių tinklų grupėse.

V.Vaičiulis tvirtina kad vienas kaltinimas prasilenkia su logika. Neva mokytojai grasino visiems, kurie nebus mitinge, surašyti „n“ raides. To padaryti neįmanoma, jei mokinys yra įstaigoje.

15min.lt nuotr./Mitingas Šiauliuose
15min.lt nuotr./Mitingas Šiauliuose

Erika Lymarytė, gimnazijos, kurios vadovas ir mokytojai A.Šedžiaus buvo apkaltinti suvarę vaikus į mitingą prievarta, atstovė, tvirtina, kad gimnazijoje vyko visos pamokos, o streikuojantys mokiniai išėjo po 4 pamokų.

„Tuo labiau – niekas nevertė mokinių eiti į piketą. Baisu, kad graži pilietinė akcija yra paversta dar vienu šou. Gimnazijoje viską organizavau aš. Tik nuėjau pranešti direktoriui. Jis piketo idėją palaikė ir sakė, kad nesikiša į mūsų iniciatyvą. Jis niekaip nedarė įtakos ir nepaveikė streikuojančių mokinių nuomonės ir apsisprendimo.

Visos pamokos mokykloje vyko, o užsiregistravę mokiniai išėjo po 4 pamokų prie savivaldybės. Galiu tik daryti išvadas, kad kažkas nori grįžti į politiką, pasinaudodamas mūsų organizuotu mitingu“, – komentavo gimnazistė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:38
01:02
01:19
Parašykite atsiliepimą apie 15min