Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 11d. 15:13

Šiemet sumažėjo nukentėjusiųjų nuo pirotechnikos

Naujųjų metų šventės išvakarėse pareigūnai atidžiau stebės, kaip elgiamasi su pirotechnikos gaminiais.
15min.lt nuotr. / Fejerverkai.

Siekiant išaiškinti pažeidimus, susijusius su pirotechnikos priemonėmis, Policijos departamentas prie VRM ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie VRM, kartu su teritorinėmis įstaigomis, nuo 2010 m. gruodžio 13 d. iki 2011 m. sausio 3 d. organizavo ūkio subjektų, kurie verčiasi civilinių pirotechnikos priemonių prekyba, patikrinimus.

Pareigūnų išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad priemonės metu buvo surašyti 75 administracinės teisės pažeidimų protokolai. Iš jų 66 protokolai už pažeidimus, betarpiškai susijusius su pirotechnikos priemonių naudojimu. Tai žymiai mažiau nei 2009 metais (178 protokolai).

Teritorinių policijos įstaigų duomenimis, naudojant pirotechnikos priemones buvo sužaloti 25 žmonės (2007 m. – 48, 2008 ir 2009 metais – po 34). Daugiausiai (po 7) sužalojimų užregistruota Vilniaus ir Kauno apskrityse. Iš 25 sužalotų žmonių 10 yra nepilnamečių.

Sužalotų žmonių skaičius šiais metais sumažėjo 26,5 proc., o sužalotų nepilnamečių asmenų skaičius – 23,1 proc. Tam įtakos turėjo kasmetė policijos ir priešgaisrinės saugos padalinių vykdoma prevencinė priemonė, taip pat žiniasklaidos dėmesys šiai temai, nuolat aiškinant kokios pavojingos gali būti pirotechnikos priemonės, taip skatinant žmones būti atsargesnius. 

Policija ir 2011 metais numato vykdyti pažeidimų, susijusių su pirotechnika, užkardymą, informuoti žiniasklaidą apie policijos prevencines priemones bei pirotechnikos priemonių keliamą pavojų. 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min