Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 10d. 20:02

Šildymo problemos Kaune tęsiasi – šalo dar trijų daugiabučių gyventojai

Kauno daugiabučiuose dingo šildymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno daugiabučiuose dingo šildymas

Lietuvą stingdant šaltukui, dar trys daugiabučiai Kaune liko be šildymo. Sausio 9-ąją likvidavus šildymo sistemos avariją Kęstučio g. 55-uoju numeriu pažymėtame name, problemos, kaip koks virusinis užkratas, užgulė greta esančius pastatus – S.Daukanto g. 1 ir 3 bei Karaliaus Mindaugo pr. 34-ąjį daugiabučius. Būsto administratoriaus atstovas atskleidė, kokios yra galimybės pakeisti vamzdynus.

„Pranešame, kad S.Daukanto g. 3, Kaunas, dėl įvykusios avarijos namo šildymo sistemoje nutrauktas šildymas, vyksta avarijos likvidavimo darbai. Tikimasi šildymą atnaujinti dar šiandien. Atsiprašome už nepatogumus. Pastato administratorius“, – tokių žinučių ketvirtadienio rytą sulaukė gyventojai.

Paulius Ugianskis, UAB „Mano būstas“ Ryšių su visuomene grupės vadovas 15min patvirtino, kad Kaune yra tik du namai, kuriuose susiduriama su šildymo problemomis.

„Avarinė brigada vietoje, intensyviai vykdo darbus. Tikimės, kad greitu metu viskas bus sutvarkyta. Kęstučio g. 55 name šildymas buvo atstatytas dar vakar“, – sausio 10-ąją, kiek po vidurdienio, 15min teigė jis.

Kiek vėliau paaiškėjo, kad avarijos židinys surastas dar 11 val. ryto, remonto darbai užbaigti popiet, šildymas atstatytas. Problemos kamavo Karaliaus Mindaugo pr. 34, S.Daukanto g. 1 ir S.Daukanto g. 3 daugiabučius.

„Šildymas buvo sutrikęs visuose trijuose namuose, kadangi šiluma tiekiama iš bendro šilumos punkto“, – paaiškino P.Ugianskis.

Ketvirtadienio vakarą gyventojai sulaukė skambučių: būsto administratoriaus atstovai teiravosi, ar šildymas konkrečiuose butuose nesutrikęs. Pasak jų, šiuose pastatuose vamzdynai – itin problemiški, S.Daukanto g. 3 daugiabutyje vamzdžiai trūksta ne pirmą kartą.

Jei gyventojai kas mėnesį moka administracinį mokestį, galbūt yra galimybė remontuoti tą vamzdyną kapitališkai iš sukauptų lėšų? „Mano būsto“ atstovas atskleidė, kad rekonstrukcijos procesai – itin sunkiai įgyvendinami. Paaiškindamas, kodėl, kaip pavyzdį jis ėmė nagrinėti S.Daukanto g. 3-iojo namo situaciją.

Taigi per mėnesį šio namo savininkai už administravimą sumoka 102,06 Eur (be PVM).

„Vadovaujantis Civilinio kodekso nuostatomis, visi mokesčiai už administravimo paslaugas ir name atliktus darbus skaičiuojami pagal savininkų proporcingai valdomą bendrųjų patalpų ir butų plotą. Konkrečiai S.Daukanto g. 3 namo gyventojai už administravimą moka 0,033 Eur cnt/1kv. m (be PVM). Taigi per mėnesį šio namo savininkai už administravimą sumoka 102,06 Eur (be PVM).

Laiptinės valymas kainuoja 0,07 Eur/1 kv. m (be PVM), šilumos sistemų priežiūros mokestis siekia 0,0484 Eur/1 kv. m (be PVM), privalomosios kaupiamosios lėšos namo atnaujinimui sudaro 0,050 Eur/1kv. m (nustatytas privalomas kaupiamasis dydis Aplinkos ministerijos potvarkiu). Pabrėžiu, kad namo administratorius šiukšlių išvežimo paslaugos neteikia“, – kaip paskirstomas administravimo mokestis, atskleidė P.Ugianskis.

Pasak jo, S.Daukanto g. 3-asis namas šiuo metu yra sukaupęs 1 231,78 Eur.

„Norint atlikti namo šildymo vamzdynų remonto darbus, būtina parengti projektą, kuriame būtų numatytos darbų apimtys ir kiekiai. Pagal tai galima būtų organizuoti rangovų kainų apklausą. Minėtiems darbams atlikti reikalingas namo daugumos bendraturčių sutikimas ir įgaliojimas, pagal kurį administratorius galėtų imtis organizuoti reikiamus darbus. Jei daugiau nei pusę gyventojų tam nepritaria, namo administratorius net ir labai norėdamas negali imtis jokios iniciatyvos“, – paaiškino pašnekovas.

Pasak jo, verta akcentuoti, kad šildymo vamzdynas yra butų ir kitų patalpų sienose, todėl labai sudėtinga tik vizualiai įvertinti jo būklę. Be to, ne visada pavyksta gauti sutarimą su butų ir kitų patalpų savininkais dėl patekimo į patalpas, kad galima būtų vykdyti neatidėliotinus darbus, operatyviai likviduoti avarijas.

„Nepaisant to, name įvykus avarijai, stengiamės nedelsiant į tai reaguoti ir kaip galime greičiau spręsti problemas, kad gyventojai patirtų kuo mažesnius nepatogumus“, – patikino „Mano būstas“ atstovas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno daugiabučiuose dingo šildymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno daugiabučiuose dingo šildymas

Sausio 9-ąją 15min pranešė, kad be šildymo daugiau nei parą buvo likę Kęstučio g. 55-ojo namo gyventojai. Skundą redakcijai pateikė nėščia moteris. Jai būsto administratorius laikinai parūpino šildytuvą. Avarijos židinys nebuvo atrastas greitai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

07:05
00:51
01:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min