Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 04, 11:01

Šildymo sezoną gyventojams Panevėžys pradės nuo pirmadienio, kiti didmiesčiai dar laukia

Šildymo sezoną gyventojams Panevėžys pradės nuo ateinančio pirmadienio, šiuo pavyzdžiu svarsto pasekti ir Šiauliai, kiti šalies didieji miestai dar lauks vėsesnių orų.
Radiatorius
Radiatorius / 123RF.com nuotr.

Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu biudžetinėms įstaigoms, įmonėms ir organizacijoms, gyvenamiesiems namams ir kitiems šilumos vartotojams šildymo sezonas pradedamas nuo spalio 10 dienos. Darželiams šildymas įjungiamas jau šią savaitę.

Šiaulių savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis BNS sakė, kad nuo trečiadienio šildymas mieste taip pat bus įjungiamas darželiuose ir mokymo įstaigose, iki penktadienio ketinama apsispręsti, ar tai daryti ir likusiems vartotojams.

„Kadangi praneša grįžtančią šilumą, kol kas negaliu pasakyti. Gali būti ketvirtadienį ar penktadienį priimtas sprendimas priimtas ir dėl šildymo kitose įstaigose, tada pirmadienį pradėtumėme šildymo sezoną“, – tvirtino jis.

Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos savivaldybių atstovai BNS informavo, kad šią savaitę sprendimų priimti neketinama, kadangi nuo savaitės vidurio prognozuojami šiltesni orai.

Pirmoji Lietuvoje praėjusią savaitę šildymo sezoną pradėjo Trakų rajonas, šią savaitę tai daryti jau pradeda ir kitos mažesnės savivaldybės, tarp jų – Ignalinos, Rokiškio, Pakruojo rajonų, Pagėgių.

Nuo pirmadienio šilumą įjungti planuoja Biržų, Jurbarko ir kai kurios kitos savivaldybės. Dalis rajonų ir miestų šildymą kol kas pradeda tik švietimo, slaugos, gydymo įstaigose.

Pradėdamos šildymą, savivaldybės įprastai vadovaujasi rekomendacija, kad tris paras iš eilės vidutinė paros temperatūra turi būti žemesnė nei 10 laipsnių.

„Pagal prognozes matome kad dvi savaites laikosi apie 12 laipsnių temperatūra. Jei ji nenusileis numatytos normos, anksčiau nepradėsime“, – BNS sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min