Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 27d. 13:10

Šilumininkai ragina daugiabučių administratorius pasiruošti šildymo sezonui

Šildymas
Sauliaus Žiūros nuotr. / Šildymas

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija paragino paskubėti daugiabučius prižiūrinčias organizacijas, kurios nespėjo laiku paruošti namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų artėjančiam šildymo sezonui, nes praėjusį sezoną jie to nespėjo padaryti.

„Prieš 2015–2016 metų šildymo sezoną net 35 proc. daugiabučių prižiūrėtojų vėlavo parengti sistemas žiemai, pateikti aktus, liudijančius apie atliktus darbus. Šiemet tikslaus skaičiaus vėluojančiųjų dar neturime, tačiau daugiabučių administratorių, dar nespėjusių paruošti sistemų šildymo sezonui, netrūksta. Raginame neatidėlioti šio svarbaus darbo“, – sakė Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas.

Teisės aktai reglamentuoja, jog pastato šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojai prieš šildymo sezoną privalo paruošti sistemas ir ne vėliau nei iki rugsėjo 15 d. kartu su pastato savininkų bendrija arba pastato bendrojo naudojimo objektų administratoriumi pasirašyti pastato šilumos įrenginių parengties naujam šildymo sezonui aktą. Akto kopiją valdytojas ne vėliau nei per 5 darbo dienas privalo pateikti šilumos tiekėjui.

Laiku privalo būti užbaigti statybiniai darbai ir šiuo metu renovuojamuose daugiabučiuose.

„Prieš metus ne visi statybininkai iki šildymo sezono pradžios spėjo pabaigti renovacijos darbus, todėl dalis gyventojų liko be šildymo net iki gruodžio mėnesio“, – sakė V.Stasiūnas.

Šilumos ūkio įstatymu reglamentuota, kad prižiūrėtojai pagal faktinį šilumos energijos suvartojimą pastate skaičiuoja santykinius sunaudojimo rodiklius šilumos šildymui, cirkuliacijai ir karštam vandeniui ruošti, analizuoja gautus duomenis, rengia pasiūlymus dėl šilumos energijos taupymo priemonių įgyvendinimo.

„Galima tik pasidžiaugti, kad namus administruojančios įmonės ir bendrijos yra įpareigotos rūpintis šilumos taupymu. Deja, šiandien Europos Sąjungos šalių šilumos suvartojimo daugiabučiuose namuose vidurkį Lietuvoje vis dar viršijame net du kartus. Tai tiesiogiai augina gyventojų sąskaitas už šildymą“, – teigė V.Stasiūnas.

Šilumos tiekimo įmonės atsakingos už nenutrūkstamą šilumos tiekimą vartotojams iki pastatų įvadų. V.Stasiūno teigimu, šilumos tiekimo įmonės visoje Lietuvoje artėjančiai žiemai jau pasiruošė: šilumos trasose atlikti hidrauliniai bandymai, remonto darbai, intensyviai veiklai parengtos katilinės.

Lietuvoje yra apie 700 tūkst. butų, aprūpinamų centralizuotai tiekiama šiluma. Apie 121 tūkst. butų yra labai prastos būklės namuose. Dar apie 420 tūkst. būtų yra senuose, sovietinės statybos, neapšiltintuose daugiabučiuose. Apie 46 tūkst. butų yra iš dalies modernizuotuose namuose ir apie 113 tūkst. yra pilnai atnaujintuose ir naujos statybos daugiabučiuose namuose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min