Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 02 28

Siūloma pažeminti pajamų kartelę norintiems socialinės paramos

Kai kurie Seimo nariai siūlo pagerinti piniginės socialinės paramos suteikimo sąlygas nepasiturintiems ir varganai gyvenantiems žmonėms. Du Seimo nariai „valstiečiai“ Gintautas Kindurys ir Vytautas Rastenis Piniginės siūlo, kad į bendras šeimos pajamas nebūtų įskaitomos draudiminių įvykių išmokos.
Pensija
Eurai /  123rf.com nuotr.

Socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisos iniciatoriai sako, kad nedažni draudžiamieji įvykiai, pavyzdžiui, avarijos, nelaimingas atsitikimas darbe, turto sunaikinimas, sveikatos sutrikdymas, neturėtų didelės įtakos piniginei socialinei paramai finansuoti skiriamų lėšų naudojimui.

Dabar gavus žalos atlyginimą iš draudimo bendrovės, kai kurie paramos gavėjai praranda teisę į ją, nes susidaro situacija, kai padidėjusios pajamos viršija nustatytą valstybės remiamų pajamų dydį vienam asmeniui 122 eurų.

Dabar į šeimos pajamas turtinės ar neturtinės žalos atlyginimas įskaičiuojamas.

Nuo sausio vidutinės mėnesio pajamos gyventojams, neišsiverčiantiems be valstybės finansinės paramos, apskaičiuojamos jau atsižvelgiant, ar šeima augina vaikų – kuo daugiau turi, tuo pajamų kartelė leidžiama žemiau. Taip pat į bendras šeimos pajamas neįskaičiuojami ir „vaiko“ pinigai.

Taip pat nuo sausio iš paramos prašančios šeimos pajamų eliminuotos gautos dovanos ar paveldėtos lėšos, jeigu jos neviršija 102 eurų. Sumažintu reikalavimai ir dėl turimo turto dydžio – leidžiamos dirbti žemės kiekis didinamas nuo 1 iki 3 hektarų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius