Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 11d. 17:21

Siūloma skubiai mažinti kalėjimų pareigūnų atlyginimų priedus

Lukiškių tardymo izoliatorius – kalėjimas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lukiškių tardymo izoliatorius – kalėjimas.

Vyriausybė siūlo skubiai priimti sprendimą iki 2010 metų pabaigos mažinti Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnų algos priedų už turimus rangus apskaičiavimo koeficientus ir atidėti kompensacijas už išlaidas vykstant į tarnybos vietą ir iš jos.

Vyriausybė trečiadienį posėdyje skubos tvarka pritarė Teisingumo ministerijos (TM) siūlymui teikti Seimui keisti ministerijos statutą numatantį įstatymą. Parlamentarų prašoma priimti sprendimą skubos tvarka.

Anot TM, taip siekiama užkirsti kelią anksčiau Seimo priimtų įstatymo pataisų įsigaliojimui. Pagal šias pataisas kitąmet prireiktų papildomų 5 mln. Lt, kuriuos numatyti esą nėra finansinių galimybių.

„Seimas 2008 metais priėmė Tarnybos kalėjimų departamente statuto pakeitimo įstatymą, kuris įsigalios 2010 metų sausio 1 dieną, ir jo įgyvendinimui būtina skirti apie 5 mln. Lt. Atsižvelgiant į sunkią valstybės biudžeto finansinę padėtį, TM siūlo keisti kai kurias minėto įstatymo nuostatas, kurioms prireiks lėšų“, – teigia ministerija.

TM teigimu, 2009 metų rugpjūtį Vyriausybės pasitarime šis projektas buvo atidėtas ir pasiūlyta jį svarstyti gavus Vidaus reikalų ministerijos (VRM) parengtus įstatymų projektus dėl statutinių valstybės tarnautojų socialinių garantijų.

Tačiau VRM projektų, kurių svarstymą būtų galima susieti su TM parengtu projektu, Vyriausybei dar nėra pateikusi, o dėl statutinių valstybės tarnautojų darbo apmokėjimo ir socialinių garantijų sudarytos darbo grupės savo išvadas ir pasiūlymus turi pateikti 2009 metų gruodį – 2010-ųjų sausį.

Tai esą jau būtų per vėlu, nes kitąmet jau tektų įgyvendinti įstatymą, kuriam prireiktų 5 mln. Lt.
„Darbo grupių parengtų pasiūlymų (teisės aktų projektų) ir TM ministerijos parengto projekto svarstymas Vyriausybėje nusikeltų į 2010, kai jau būtų pradėtas įgyvendinti tarnybos Kalėjimų departamente statuto pakeitimo įstatymas, ir jo įgyvendinimui reiktų skirti lėšų iš valstybės biudžeto“, – teigia ministerija.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min