Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 4d. 12:46

Siūlomos dvi ministerijos, bet V.Tomaševskis vis dar abejoja dėl koalicijos: „fifty-fifty“

Valdemaras Tomaševskis, Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Valdemaras Tomaševskis, Ramūnas Karbauskis

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis sako, kad nėra iki galo tikras, ar jo vadovaujama partija penktadienį pasirašys valdančiosios koalicijos sutartį. Likus parai iki planuojamo pasirašymo LLRA-KŠS pirmininkas sako dar nė negavęs sutarties projekto.

V.Tomaševskis 15min sako nenorintis vertinti Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) trečiadienį pareikšto ultimatumo, kad jie prie koalicijos jungsis tik iš Seimo pirmininko posto patraukus Viktorą Pranckietį.

Anot LLRA-KŠS pirmininko, „socialdarbiečių“ nuomonė dažnai keičiasi, todėl neverta jos vertinti rimtai. Be to, V.Tomaševskis sako, kad jo vadovaujama partija memorandumo dėl koalicijos sudarymo nėra pasirašiusi, todėl klausimas jiems nė neaktualus.

„Čia ne mums klausimas. Mes nieko nepasirašinėjome. Tegul aiškina tie, kurie priėmė tokį sprendimą. Panorėjo posto, tai tegu ir komentuoja. Sunku kalbėti, ką sako „socialdarbiečiai“. Jie kartais ryte sako viena, o vakare jau kita. Pasitaiko tokių atvejų“, – vertino V.Tomaševskis.

Kažkur tas nuskambėjo konsultacijose pusiau oficialiai.

Gautų dvi ministerijas

V.Tomaševskis nepaneigė, kad LLRA-KŠS siūlomos Susisiekimo ir Vidaus reikalų ministerijos, tačiau tikino, kad partija kol kas nesvarsto, kokius asmenis skirti į šiuos postus.

„Nebuvo čia derybų objektas, kažkur tas nuskambėjo konsultacijose pusiau oficialiai, tai nėra mūsų net aptarta“, – teigė LLRA-KŠS pirmininkas.

Jis pažymi, kad apie postus Seime koalicijos derybose išvis nekalbėta, nors čia esą susitarti bus lengviau, nes yra konkrečios kvotos. Tapusi valdančiąja LLRA-KŠS, ko gero, turėtų atsisakyti vadovavimo Seimo Etikos ir procedūrų komisijai, kurios pirmininkė dabar yra Rita Tamašunienė.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Rita Tamašunienė
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Rita Tamašunienė

Be to, LLRA-KŠS galėtų pretenduoti į Seimo vicepirmininko postą, nors V.Tomaševskis sako, kad jo žiniomis, dabar laisvų Seimo pirmininko pavaduotojų postų nėra.

Visi sprendimai – penktadienį

Pasak jo, neaišku, ar pasiūlymas dėl dviejų ministerijų liks galutiniame rytoj pasirašyti planuojamos koalicijos sutarties projekte, nes „derybų dinamika yra labai greita“.

Nors iki planuojamo koalicijos sutarties pasirašymo teliko para, V.Tomaševskis sako, kad iki šiol sutartis nėra parengta, todėl jam nė neaišku, ar penktadienį šaukti savo partijos tarybą.

Joje LLRA-KŠS turėtų priimti galutinį sprendimą, ar partiją tenkina derybų dėl koalicijos rezultatai ir ar verta tapti valdančiąja partija.

V.Tomaševskis kartoja, kad nė pats nėra tuo tikras. „Maždaug šiandien fifty-fifty (penkiasdešimt-penkiasdešimt – anglų k.)“, – taip šansus, kad LLRA-KŠS penktadienį taps valdančiosios koalicijos dalimi, vertino partijos pirmininkas.

Jis tikino, kad esmė jo partijai yra programinės nuostatos, o dėl jų esą yra susitarta mažesniais skaičiais, nei norėta. Be to, pasak V.Tomaševskio, LLRA-KŠS gera ir dabartinė situacija, kai koaliciją ji remia ne visuomet, o tik dėl kai kurių klausimų.

„Pas mus taryboje nuomonės pasidalijo, ar čia verta apskritai, – teigė jis ir pridūrė, kad net pats neturi galutinio sprendimo, kaip elgtis. – Tiesą sakant, ir aš asmeniškai tvirtos nuomonės neturiu.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min