Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 22d. 21:00

Skambiausios V.Tomaševskio citatos: ką sakė apie Pergalės dieną, V.Landsbergį ir partijos vertybes?

Valdemaras Tomaševskis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Valdemaras Tomaševskis

Portalas 15min kviečia susipažinti su įdomiausiais ir aktualiausiais europarlamentaro, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderio Valdemaro Tomaševskio ketinančio dalyvauti rinkimuose į Lietuvos Respublikos prezidentus, pasisakymais tiek apie save, tiek apie įvairias vidaus ir užsienio politikos sritis.

Apie prezidento rinkimus

„Sprendimas (dalyvauti prezidento rinkimuose, – red. past.) subrendo paskutiniu momentu. Aišku, komanda ragino dar rudenį dalyvauti, bet turėjau tam tikrų abejonių. Dabar vyko labai daug susitikimų su rinkėjais – per 100, buvo rinkėjų raginimų, žmonių iš apačios. Tada nusprendžiau, kad reikia dalyvauti, jeigu jau yra toks pageidavimas ir siūlymas.“ (Interviu LRT laidai „Panorama“, 2019 m. vasario 19 d.)

„Du kartus dalyvavau prezidento rinkimuose. Buvo gautas pakankamai didelis palaikymas. (…) Kaip liaudyje sakoma, trečias kartas nemeluoja.“ (Pasisakymas spaudos konferencijoje Seime, 2019 m. vasario 19 d.)

(Apie tai, ar dalyvavimas gegužės 9 d. minėjime gali kliudyti rinkimuose) „Apie tai net negalvoju. Jeigu bus tam tikras noras šitą rodyti, tą patį per tą patį 10 metų, tai bus rodoma. Manau, prezidento rinkimai visų pirma – tai idėjų kova, vizijų kova ir tam tikrų pavyzdžių kova.“ (Interviu LRT laidai „Panorama“, 2019 m. vasario 19 d.)

„Žinote, kaip liaudyje kalbama apie Prezidento rinkimus? Kad sistema jau paskyrė prezidentą. Geriausia, kad antrame rate „sistema“ neturėtų problemų, kad dalyvautų Nausėda su Šimonyte, tada jie normaliai pailsės, nes kas belaimėtų, tai bus jų žmogus. Taip kalba liaudis, o liaudis turi daug išminties, yra tame tam tikros tiesos.“ (Pasisakymas spaudos konferencijoje Seime, 2019 m. sausio 29 d.)

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Valdemaras Tomaševskis
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Valdemaras Tomaševskis

Apie pirmus darbus, jei taptų prezidentu

„Svarbiausia, aišku, kad mes turime daryti tokius sprendimus, kurie prisidėtų prie mūsų šalies piliečių gerovės. Pas mus per didelis šešėlis, per daug yra korupcijos – reikia sąžiningą politiką daryti, reikia sąžiningos komandos. Pirmas darbas, aišku, būtų formuoti komandą iš visų regionų žmonių, kurie turi gerą reputaciją, kurie sąžiningi, o ne tie, kurie eina į politiką daryti karjeros, savo „biznio“. Tai nuo to greičiausia ir pradėčiau.“ (Interviu LRT laidai „Panorama“, 2019 m. vasario 19 d.)

Apie kitus kandidatus

„Aš manau, kad visi kandidatai yra stiprūs, pats pasiryžimas kandidatuoti yra didelis iššūkis, tai yra nelengvas darbas. Aš gerai vertinu visus kandidatus, kurie turi savo pasiūlymų, kurie nori pakeisti mūsų situaciją ten, kur reikia keisti.“ (Interviu Lrt.lt, 2018 m. rugsėjo 4 d.)

Apie tai, kokį politiką remtų, jeigu nepatektų į antrąjį rinkimų turą

„Analizuosime, žiūrėsime, ir tada bus priimtas sprendimas (kokį politiką remtų nepatekimo į antrąjį turą atveju, – red. past.), bet, aišku, kol kas kovojame dėl antros vietos, kad patektume į antrąjį rinkimų ratą.“ (Interviu LRT laidai „Panorama“, 2019 m. vasario 19 d.)

Apie LLRA-KŠS vertybes

„Mes (LLRA-KŠS, – red. past.) dirbame sąžiningai ir sėkmingai, turime tam tikras vertybes. Visų pirma tai krikščioniškos vertybės, be to, puoselėjame sąžiningą politiką. (…) Mes šiandien darome naują politiką, naujos kokybės politiką, kaip sakiau, grindžiamą vertybėmis, ir, kas svarbiausia, sąžiningą politiką.“ (Interviu LRT laidai „Panorama“, 2019 m. vasario 19 d.)

„Prieš 30 metų padarėme lemtingą klaidą, kad padalijome žmones į savus ir ne savus. Kaip sakiau, tautybes, socialinius sluoksnius – ten runkeliai, ne runkeliai. Mes turime vienyti visus žmones.“ (Interviu LRT laidai „Panorama“, 2019 m. vasario 19 d.)

„Istorija yra ne politikams – tegul istorikai ją rašo. Žmonėms svarbiausia, kad jiems atstovautų sąžiningi žmonės, sąžiningi atstovai. (Interviu LRT laidai „Panorama“, 2019 m. vasario 19 d.)

Žmonėms svarbiausia, kad jiems atstovautų sąžiningi žmonės, sąžiningi atstovai.

Apie lenkų mažumos problemas

„Tautinių mažumų situacija (Lietuvoje, – red. past.) yra net blogesnė negu sovietiniais laikais.“ (Pasisakymas LRT laidoje „Dėmesio centre“, 2014 m. sausio 20 d.)

(Apie lietuvių kalbos valstybinį egzaminą lenkiškose mokyklose) „Čia yra tam tikra diskriminacija. Jūs greičiausia baigėte sovietų laikais mokyklą, jūs laikėte valstybinės kalbos rusų kitą egzaminą, ne tokį kaip savo gimtosios kalbos, nes gimtoji kalba visada bus gimtoji, o kita, ne tokia svarbi kaip valstybinė, bus išmoktoji kalba. Čia nėra lygybės ir negali būti.“ (Interviu LRT laidai „Panorama“, 2019 m. vasario 19 d.)

„Aš nelabai gerai moku lietuvių kalbą, bet mūsų jaunimas dabar kalba puikiai. Jokios problemos nėra. O mes apsunkinome jiems situaciją kitų dalykų sąskaita.“ (Pasisakymas 15min konferencijoje, 2014 m. balandžio 23 d.)

Apie turimą lenko kortą

„Lenko korta yra tautybės pažymėjimas. (...) Kiekvienas žmogus turi gerbti savo tautybę, tai nuo tėvų. Tas, kas verčia asimiliuotis, kaip teisingumo ministras Juozas Bernatonis, turėtų eiti išpažinties. Kadangi asimiliacija – tai nepagarba savo tėvams. Ketvirtas Dievo įstatymas sako: gerbk savo tėvą ir motiną. Mes turime gerbti, neturime asimiliuotis. O kas verčia asimiliuotis, turi eiti išpažinties.“ (Pasisakymas 15min konferencijoje, 2014 m. balandžio 23 d.)

„Aš esu lenkas. Yra kosmopolitų, žmonių be tautybės, bet aš toks nesu – aš gimiau lenkas ir lenkas mirsiu, bet tai nieko bendra neturi su politika ar tarptautiniais santykiais.“ (Pasisakymas 15min konferencijoje, 2009 m. gegužės 12 d.)

Apie lenkų integraciją

„Kur integruotis? Kur mes (lenkai, – red. past.) turime integruotis? Mes čia gyvename visada. (...) Tai jūs turite šiame (Vilniaus, – red. past.) krašte integruotis, nes jūs čia atvažiavote. Jūsų protėviai turi čia integruotis. O mes neturime integruotis. Čia mūsų žemė. Nueikite Vilniuje į senas kapines – vien lenkiškos pavardės.“ (Interviu „Respublikai“, 2011 m. balandžio 6 d.)

Jūsų protėviai turi čia integruotis. O mes neturime integruotis. Čia mūsų žemė. Nueikite Vilniuje į senas kapines – vien lenkiškos pavardės.

Apie abortų draudimą

„Pas mus, deja, 6 tūkst. negimusių vaikų yra žudomi. Tai yra demografinis mums minusas, bet ir mūsų moralės, mūsų vertybių klausimas. (…) Mes kuo greičiau turime priimti negimusių vaikų apsaugos įstatymą, tada bus mažiau ir prieš vaikus smurto ir jau gimusių vaikų žudymo.“ (Pasisakymas spaudos konferencijos metu, 2017 m. vasario 20 d.)

„Jie (Konservatoriai, – red. past.) yra lyg krikščionys demokratai, nors būtent mūsų partija yra krikščionių partija, kuri kalba ne lozungais, o tikrais darbais. Mes pasiūlėme negimusių vaikų apsaugos įstatymą, šeimos stiprinimo politiką.“ (Komentaras BNS, 2017 m. kovo 8 d.)

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Valdemaras Tomaševskis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Valdemaras Tomaševskis

Apie mirties bausmę

„Mirties bausmė vykdo tam tikrą atbaidymo funkciją, tačiau nusikaltėliams niekados nebus lemiamas veiksnys. Tokių tragedijų galime išvengti tik gyvendami pagal Dievo įsakymus, Šventojo Rašto reikalavimus ir skatindami jaunimą gerbti šias vertybes.“ (Publikacija 15min, 2013 m. spalio 1 d.)

Apie asmenvardžių rašymą lotyniškomis raidėmis

„Asmenvardžių rašymas ne tautinių mažumų problema, tai žmogaus teisių problema. Tai visų piliečių, ir lietuvaičių, ištekėjusių už užsieniečių, problema.“ (Pasisakymas 15min konferencijoje, 2014 m. balandžio 23 d.)

Apie homoseksualų teises

„Niekas nepersekioja tų žmonių (homoseksualų, – red. past.), kaip jie buvo persekiojami Stalino ar Hitlerio laikais, tačiau nereikia eksponuoti savo seksualinių potraukių.“ (Pasisakymas debatuose prieš prezidento rinkimus, 2014 m. balandžio 24 d.)

Apie religijos pamokas mokyklose

„Visi vaikai mokyklose turi mokytis religijos, jie turi išmanyti moralės normas.“ (Pasisakymas 15min konferencijoje, 2009 m. gegužės 12 d.)

(Apie tai, kodėl religijos pamokos mokyklose turi būti privalomos) „Ne visi nori mokytis ir matematikos, ir kitų dalykų, bet turi mokytis, o šitas dalykas yra pagrindinis, religijos, tikėjimo pagrindai yra pagrindas viso mūsų gyvenimo.“ (Pasisakymas spaudos konferencijoje, 2013 m. kovo 10 d.)

„Yra statistika, kad jaunimas, kuris gyvena pagal Šventąjį Raštą, yra 10 kartų mažiau linkęs vartoti narkotikus, penkis kartus rečiau nusižudo ir keturis kartus rečiau linkęs vogti ar nuskriausti kitą žmogų. Tai yra stulbinama statistika.“ (Pasisakymas 15min konferencijoje, 2009 m. gegužės 12 d.)

Apie „valstiečių“ Vyriausybę

„Šita („valstiečių“, – red. past.) Vyriausybė geriausiai tvarkosi iš visų paskutinių Vyriausybių“. (Pasisakymas LRT laidoje „Dienos tema“, 2018 m. gruodžio 4 d.)

Apie dalyvavimą koalicijose

„Mes buvome jau koalicijoje, triskart buvome – ir Pakso Vyriausybėje, ir Kirkilo mažumos Vyriausybėje, ir Butkevičiaus Vyriausybėje. Turim blogos patirties dirbant koalicijoje. Gal su Paksu buvo geriau nei su Kirkilu, bet paskutinį kartą tai praktiškai buvo prarasti metai.“ (Pasisakymas LRT laidoje „Dienos tema“, 2018 m. gruodžio 4 d.)

Apie mokytojų streikus

„Patį (mokytojų, – red. past.) streiką nelabai palaikome, nes dar neišnaudoti kiti būdai siekti savo siekių, teisingų siekių.“ (Pasisakymas LRT laidoje „Dienos tema“, 2018 m. gruodžio 4 d.)

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Valdemaras Tomaševskis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Valdemaras Tomaševskis

Apie biudžeto deficito didinimą

„Kalbėdamiesi su Skverneliu, šiandien su Karbauskiu irgi kalbėjomės – mes savo tvirtą nuostatą pasakėme, kad galima padidinti mūsų šalies biudžeto deficitą. Ne smarkiai, bet galima padidinti. Jie nenori to daryti. Mes neturime didelės skolos, mūsų valstybė siekia tik 40 proc. Italija 110 proc. BVP siekia skolą, o Vokietija 70 proc. Kyla klausimas, kodėl mes nenorime naudoti papildomų pinigų.“ (Pasisakymas LRT laidoje „Dienos tema“, 2018 m. gruodžio 4 d.)

Apie bankus

„Mes siūlome apmokestinti bankų aktyvus. Mūsų bankai daugiausia uždirba, bet, deja, mokesčių nemoka. Kartais moka simbolinį pelno mokestį, o mes siūlome apmokestinti aktyvus bankų, jie siekia apie 25 mlrd. eurų ir tai sudarytų 100 mln. eurų per metus, 0,4 proc. metiniu tarifu apmokestinti.“ (Pasisakymas LRT laidoje „Dienos tema“, 2018 m. gruodžio 4 d.)

Apie Valentiną Mazuronį

„Sakykime, Valentinas Mazuronis turi neblogą (Prezidento, – red. past.) rinkimų programą, daug kur mūsų rinkimų nuostatos sutampa.“ (Interviu LRT laidai „Panorama“, 2019 m. vasario 19 d.)

Apie Pergalės dieną

„Šiandien (per Pergalės dieną , – red. past.) norime paminėti visus tuos, kurie ne suiminėjo, o žuvo. Kurie žuvo už laisvę ir minime pergalę prieš Hitlerį. Jūs turbūt pripažinsite, kad hitlerizmas, fašizmas buvo didžiausias XX a. blogis.“ (Pasisakymas Pergalės dienos minėjimo metu, 2017 m. gegužės 9 d.)

„Mano sprendimas dalyvauti šiose (Pergalės dienos, – red. past.) iškilmėse ir švęsti Pergalės dieną yra principingas. Aš visada dalyvavau ir dalyvausiu ateityje, nes tai labai svarbi diena istorijoje, kai mes nugalėjome fašizmą, nugalėjome Adolfą Hitlerį.“ (Pasisakymas spaudos konferencijoje, 2014 m. gegužės 12 d.)

(Atsakydamas į klausimą, kodėl Pergalės dienos minėjime įsisegė Georgijaus juostelę, o Lietuvos vėliavos spalvų juostelės ne) „Tai yra tam tikras simbolis, o jūs, ką, už fašistus? Už Hitlerį? Jūs manote, kad čia buvo labai bloga diena, kai mes visi kartu nugalėjome Hitlerį? Lenkai, rusai, serbai.“ (Atsakymas 15min žurnalistei pergalės dienos minėjime, 2014 m. gegužės 9 d.)

Apie partijos „Įstatymas ir teisingumas“ pergalę Lenkijos parlamento rinkimuose

(Lenkijos parlamento rinkimus, – red. past.) Laimėjo partijos, kurios turi tam tikrą tradicinę ideologiją, tam tikrą dvasią, tai pagarba šeimai, savo tradicijoms, krikščionybei, o pralaimėjo partijos, kurios norėjo įvesti naujoves. Bet lenkų visuomenė yra giliai tikinti visuomenė, ir tai dar kartą įrodo, kad toks aštrus liberalizavimas Lenkijos piliečiams nepriimtinas. Ir tai geras signalas visai Europai, kadangi Europa tapo didinga dėl savo krikščioniškų šaknų.“ (Komentaras BNS, 2015 m. spalio 26 d.)

Apie santykius su Rusija

„Esu prieš (sankcijas Rusijai, – red. past.), nes tai – bumerangas. Nuo jų nukentės eiliniai piliečiai. Eiliniai žmonės nuo sankcijų nukentės, kris pragyvenimo lygis.“ (Pasisakymas 15min konferencijoje, 2014 m. balandžio 23 d.)

„Kalbant apie verslą, labai svarbu turėti gerus santykius su kaimynais, tada žmonės turės geresnes pajamas, visi gyvens geriau.

Kalbant apie verslą, labai svarbu turėti gerus santykius su kaimynais, tada žmonės turės geresnes pajamas, visi gyvens geriau.

Nereikia įtampos, turime būtų santūresni, nes santykiai irgi nėra geri.“ (Pasisakymas 15min konferencijoje, 2014 m. balandžio 23 d.)

(Apie savo susitikimą su „Pervyj Baltiskyj Kanal“ atstovu) „Aš manau, kad čia nėra jokios sensacijos. PBK yra legali televizija, kuri dirba ir Lietuvoje, jai interviu duoda visi mūsų šalies politikai, įskaitant ir aukščiausios valdžios atstovus. Taip ir aš, turėdamas tam tikrą pakvietimą, susitikau su jų atstovais ir aptarėme apskritai bendrus reikalus, susijusius su žiniasklaidos teisių apribojimu ir demokratija Lietuvoje.“ (Komentaras žiniasklaidai, 2015 m. spalio 16 d.)

Apie Ukrainą

„Nesu revoliucijų šalininkas. Manau, kad prezidentai į valdžią turėtų būti renkami prie balsavimo urnų, o ne mitinguose, tuo labiau tokiuose, kuriuose liejasi kraujas – kaip buvo Maidane.“ (Komentaras BNS, 2014 m. kovo 5 d.)

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Valdemaras Tomaševskis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Valdemaras Tomaševskis

(Apie paramą Ukrainos valdžiai ir Rusijos invaziją į Ukrainą) „Yra įvairių nuomonių ir Lenkijoje, ir Europoje. Yra nuomonių, kad nauja valdžia neteisėta.“ (Pasisakymas 15min konferencijoje, 2014 m. balandžio 23 d.)

„Dėl Ukrainos žmonės supranta, kad nauji oligarchai pakeis buvusius, todėl apklausos rodo, kad nauja Vyriausybė nepalaikoma.“ (Pasisakymas 15min konferencijoje, 2014 m. balandžio 23 d.)

Apie išlaidų krašto gynybai didinimą

„Gali būti taip, kad turėsime kariuomenę, bet nebus ko ginti, nes visi bus išvažiavę.“ (Pasisakymas 15min konferencijoje, 2014 m. balandžio 23 d.)

Apie pabėgėlius

„Jeigu kalbėtume apie pabėgėlius, tai mes, kaip krikščionys, turime ištiesti ranką pabėgėliams, ypač krikščionims, kurie yra persekiojami Artimuosiuose Rytuose.“ (komentaras BNS, 2015 m. rugsėjo 9 d.)

Apie Vytautą Landsbergį

„Čia žinomas politikas, muzikantas (omenyje turimas Vytautas Landsbergis, – red. past.) kažkada žmones padalijo į gerus ir blogus, aš taip nedarau.“ (Apsilankymas Lenkų diskusijų klube, 2015 m. sausio 31 d.)

„V. Landsbergis (...) yra ciniškos politikos viršūnės pavyzdys. (…) Mes jungiam žmones, o ne skiriam, kaip daro V. Landsbergis ir jo kompanija. Reikia protestuoti prieš V. Landsbergį. “ (Pasisakymas LRT laidoje „Dėmesio centre“, 2014 m. sausio 20 d.)

(Apie LLRA-KŠS frakcijos seniūnės R.Tamašunienės persekiojimą dėl jos religijos) „Grįžta sovietų laikai, kad žmogus persekiojamas ir dar negali jausti. Klausiate, kas persekioja? Persekioja kai kurie nesąžiningi žurnalistai, kurie turi antikrikščioniškas pažiūras. Mes, kaip krikščionys, tai atleidžiame.“ (Pasisakymas LRT laidoje „Savaitė“, 2018 m. rugsėjo 4 d.)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min