Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 04 01

Skęsta buitinėse atliekose

Viršuliškėse vieno namo gyventojai baigia paskęsti tarp laiku neišvežamų ir tinkamai neprižiūrimų buitinių atliekų, kurių krūvos rikiuojasi tiek kieme, tiek laiptinėje prie atliekų išmetimo vamzdžio. Namo administratorius kratosi atsakomybės, pirštu baksnodamas į atliekų tvarkymo bendrovę.
Buitinių atliekų konteineriai
Viena Viršuliškių gyventoja skundžiasi, kad namo gyventojai baigia paskęsti tarp laiku neišvežamų buitinių atliekų. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Viršuliškių gatvės vieno namo gyventoja Aušra Kalinauskienė „15min“ pasakojo, kad daugiabutyje atliekos tvarkomos „kaip gūdžiais viduramžiais“.

„Šiukšlės išvežamos nereguliariai, konteineriai išstumiami netvarkingai, išvažiavę komunalininkai palieka netvarkingą kiemą, todėl patys turime sušluoti šiukšles. Pikčiausia, kad už visas šias paslaugas mokome pinigus, todėl, manau, darbai turi būti atliekami tvarkingai“, – sakė vilnietė.

Namą administruojančios bendrovės „Viršuliškių būstas“ valdančios „City service“ atstovas ryšiams su visuomene Vilius Mackonis sakė, kad gyventojai „klaidingai suvokia“ namo administratoriaus funkcijas.  

„Viršuliškių būstas“ užsiima namo administravimu, o atliekas tvarko konkursą laimėjusios atliekų tvarkymo įmonės. Nelabai tikėčiau, kad šiukšlės vežamos nereguliariai, nes atliekų tvarkytojai namus apvažiuoja pagal sudarytus grafikus“, – teigė V.Mackonis. Tačiau jis pripažino, kad gyventojai neturėtų kuopti aplink šachtas paliktas atliekas patys. 

„Viršuliškių būsto“ direktorė Loreta Čerbienė tvirtino, kad šis darbas nepriklauso ir atliekų tvarkytojams. „Valyti šachtą  ar ją prižiūrėti, kai ši užsikemša – laiptinės valytojų darbas“, – sakė ji. Pasak L.Čerbienės, nuo namo administratorių nepriklauso ir atliekų išvežimo apmokestinimo sąlygos. „Vilniaus miesto taryba yra nusprendusi, kad už atliekų tvarkymą kiekvienas butas moka pagal savo plotą, o ne pagal jame gyvenančių žmonių skaičių. Taip nuspręsta, nes atliekų tvarkytojai negauna duomenų apie gyventojų skaičius“, – sakė L.Čerbienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius