Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 21d. 06:40

Slaptas prezidento Gitano Nausėdos vizitas Paberžėje

Mažutėje Paberžės bažnytėlėje buvo aukojamos šv. Mišios, kuriose dalyvavo Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana.
J.Karmelavičienės nuotr. / Mažutėje Paberžės bažnytėlėje buvo aukojamos šv. Mišios, kuriose dalyvavo Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana.

Paberžę aplankė netikėtas svečias – prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė. Tiek vietiniai, tiek 1863 metų sukilimo muziejaus, kuriame lankėsi prezidentas su visa delegacija, direktorė Alina Galvanauskienė neslėpė nuostabos. Mat niekas apie prezidento vizitą nebuvo informuotas. Tiesa, kunigas Norbertas Martinkus, su kuriuo galimai buvo derintos užsakytos šv. Mišios Paberžės Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčioje, apie pirmosios poros vizitą žinojo, tačiau ką nors plačiau apie tai komentuoti jis atsisakė.

Privati išvyka

Kad prezidentas liepos vienuoliktąją lankėsi Paberžėje, patvirtino ir Prezidentūra.

„Savaitgalį prezidentas su pirmąja ponia lankėsi Paberžės Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčioje, apžiūrėjo 1863 metų sukilimo muziejaus ir Tėvo Stanislovo liturginio meno saugotuves. Tai buvo privati savaitgalio išvyka, todėl ir nebuvo viešinta prezidento darbotvarkėje ar anonsuota žiniasklaidai“, – apie slaptą G.Nausėdos apsilankymą Paberžėje atsakyme „Rinkos aikštei“ rašė jo atstovai.

Siurprizas buvo visiems. Bet labai malonu buvo, kad viską aplankė, viską apžiūrėjo, visus pastatus apėjo. Aišku, greitai viskas vyko, nes laiko nelabai turėjo, – teigė A.Galvanauskienė.

Paprašius pasidalinti kadrais iš neplanuoto vizito į Paberžę, Prezidentūra teigė tokių neturinti.

„Nuotraukų iš prezidento išvykos, deja, negalima pateikti, nes, kaip minėjome, tai buvo privati išvyka, kurios Prezidentūros fotografas nefiksavo“, – teigiama atsakyme.

Anot G.Nausėdos atstovų, prezidentas mėgsta būti gamtoje ir keliauti po Lietuvą.

„Dėl intensyvios darbotvarkės tokios išvykos yra itin retos, tačiau tiek prezidentas, tiek pirmoji ponia vertina tas retas atokvėpio gamtoje akimirkas“, – pažymima Prezidentūros atsakyme.

Rinkosaikste.lt nuotr./Netikėtai susitikime su Prezidentu sudalyvavę vaikai ir krašto bibliotekininkės džiaugiasi maloniu ir šiltu šalies vadovo bendravimu.
Rinkosaikste.lt nuotr./Netikėtai susitikime su Prezidentu sudalyvavę vaikai ir krašto bibliotekininkės džiaugiasi maloniu ir šiltu šalies vadovo bendravimu.

Netikėtai susitikime su prezidentu sudalyvavę vaikai ir krašto bibliotekininkės džiaugiasi maloniu ir šiltu šalies vadovo bendravimu.

Paliko šilto žmogaus įspūdį

Nekasdienių įvykių sūkuryje atsidūrusi muziejaus direktorė Alina Galvanauskienė paklausta, kaip jautėsi netikėtai tarpduryje išvydusi pirmąją šalies porą, neslėpė nuostabos ir susijaudinimo.

„Siurprizas buvo visiems. Bet labai malonu buvo, kad viską aplankė, viską apžiūrėjo, visus pastatus apėjo.

Aišku, greitai viskas vyko, nes laiko nelabai turėjo, – savaitgalio prisiminimais dalijosi A.Galvanauskienė. – Kadangi laikas ribotas, tai kartu ėjom, viską žiūrėjom – buvo trumpas susipažinimas su Paberžės istorija. Aišku, šalies vadovas jau nemažai apie ją žinojo.“

Anot muziejaus vadovės, pirmoji pora lankėsi ne viena, kartu buvo ir dar keli jiems artimi žmonės.

„Įspūdis apie prezidentą tikrai geras – šiltas, malonus žmogus, labai linkęs bendrauti. Kadangi buvo nepranešęs apie savo vizitą, tai muziejuje vyko bibliotekininkų mokymai, lankėsi nemažai vaikų, kitų pašalinių žmonių.

Su visais norinčiais fotografavosi, bendravo, pasveikino, kiek ką matė“, – pasakojo pašnekovė.

Pasak jos, prezidentas su savo delegacija į muziejų atėjo po šv. Mišių bažnyčioje, kurios buvo laikomos už jo šeimą.

„Kaip aš suprantu, Prezidentas atvyko į šv. Mišias, o paskui tuo pačiu aplankė ir mūsų muziejų“, – sakė A.Galvanauskienė.

Apie ypatingo svečio vizitą įtarė

Kaip tik tą dieną ekskursijoje buvusi Miegėnų bibliotekos bibliotekininkė Virginija Vilkiuvienė apie netikėtą susitikimą su Prezidentu ir pirmąją šalies ponią taip pat atsiliepia teigiamai.

„Labai netikėtas ir malonus susitikimas įvyko. Tiek prezidentas, tiek ir pirmoji ponia labai šilti, bendraujantys, malonūs žmonės“, – įspūdžiais apie G. ir D. Nausėdas dalijosi V.Vilkiuvienė.

Ji pripažino, jog apie tai, kad į Paberžę atvyksta ypatingas svečias, ji su kolegėmis numanė.

„Įtarėm, kad slaptas svečias atvažiuoja, nes pastebėjome, jog buvo tikrinami automobiliai, aplinkui buvo apsaugos vyrukų, vyravo nežymus sujudimas. Dekanas kvietė mus pasilikti Mišiose, bet, deja, negalėjome, nes mūsų laikas buvo suplanuotas. Mes, bibliotekininkės ir grupelė vaikų, kaip tik tą savaitgalį turėjome suplanuotą edukacinę pažintinę išvyką“, – pasakojo pašnekovė.

Surviliškio bibliotekininkė Jekaterina Karmelavičienė, taip pat buvusi tarp ekskursijos dalyvių, teigė, jog matėsi, kad pirmoji pora į Paberžę atvyko su privačiu vizitu, todėl lįsti fotografuotis buvo nepatogu. Vis tik vienai nuotraukai su vaikais Prezidentas mielai papozavo ir apsikeitė keliais žodžiais.

„Dalyvavome ekskursijoje „Pažinkime Surviliškio kraštą“, kurio maršrutas buvo Surviliškis-Paberžė-Surviliškis-Šventybrastis-Surviliškis. Vaikams įspūdis buvo nemenkas, labai klegėjo, patenkinti buvo, – juokėsi J.Karmelavičienė. – Žinot, ne kas dieną su prezidentu nusifotografuosi. Jiems buvo labai netikėta.“

rinkosaikste.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min