Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 14d. 10:07

Slidžiuose keliuose padaugėjo autobusų sukeltų eismo įvykių (atnaujinta 13.25 val.)

Į avariją patekęs autobusas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Į avariją patekęs autobusas
Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ duomenimis, dėl kelias dienas besitęsiančių žiemiškų kritulių draudžiamųjų eismo įvykių skaičius išaugo 50 procentų. Daugiausiai pranešimų sulaukta apie eismo įvykius, kurie užfiksuoti regioniniuose keliuose. Vidutinė transporto žala siekia 3000 litų.

Pasak bendrovės Žalų departamento Klientų aptarnavimo skyriaus vadovės Ingos Piragytės, po savaitgalio pranešimai apie draudžiamuosius įvykius pradėjo plaukti iš visų Lietuvos regionų. „Nėra vieno išskirtinio krašto, kuriame būtų didesnis eismo įvykių skaičius. Šiomis dienomis žiemos nuostoliai yra išskirtini tuo, kad fiksuojama daugiau eismo įvykių, nutikusių regioniniuose keliuose“, – sakė I.Piragytė.

Draudžiamuosius įvykius lėmė sudėtingos eismo sąlygos, slidi kelio danga ir neatsargus manevravimas kelyje. Bendrovė taip sulaukė neįprasto pranešimų srauto dėl avarijų, kurias sukėlė tarpmiestinių autobusų vairuotojai – po savaitgalio tokių pranešimų sulaukėme 3 kartus daugiau nei kitomis žiemos dienomis.

„Patariame vairuotojams laikytis saugaus atstumo ir atsargiai lenkti tiek autobusus, tiek krovininius automobilius regioniniuose keliuose. Esant sudėtingoms eismo sąlygoms ir slidžiai kelio dangai stambiagabarites transporto priemones valdyti sudėtingiau, todėl ypač atidūs kelyje turėtų būti jas lenkiantys lengvųjų automobilių vairuotojai“, – sako I.Piragytė.

Bendrovės ekspertai pataria vairuotojams keliaujant slidžiais keliais laikytis didesnio nei įprastai atstumo nuo visų transporto priemonių, atsakingai įvertinti galimybes atlikti sudėtingesnius manevrus, ypač tada, kai lenkiant reikia išvažiuoti į priešpriešinę eismo juostą.

„Kitas kertinis dalykas esant sunkioms eismo sąlygoms ir prastam matomumui – saugus greitis. Kai kelio danga slidi, stabdymo kelias pailgėja iki 4,5 kartų palyginus su sausu asfaltu, todėl vairuotojams svarbu ne tik saugiai vairuoti patiems, bet ir stebėti kitus eismo dalyvius ir atitinkamai prognozuoti eismą kelyje“, – sako I.Piragytė.

Draudimo bendrovė „PZU Lietuva“ per dešimt šių metų mėnesių jau yra išmokėjusi 71,4 mln. Lt draudimo išmokų.

Papildyta 13.25 val.: ERGO dėl slidžių kelių šalyje prognozuoja 600 tūkst. litų klientų nuostolių

Be perstojo sningant, kelionė automobiliu vairuotojams tampa vis sudėtingesniu išbandymu. Draudimo bendrovė „ERGO LIETUVA“ šiandien per kelias valandas jau sulaukė 60 žalas patyrusių vairuotojų skambučių. Prognozuojama, kad situacijai keliuose prastėjant, nuostoliai dar augs iki 600 tūkst. litų, o patyrusių žalas klientų skaičius sieks 250.

Draudimo bendrovės „ERGO LIETUVA“ Žalų administravimo skyriaus vadovas Nerijus Giedraitis teigia, kad klientų pranešimų apie žalas sulaukiama iš visos Lietuvos. „Eismo sąlygos sudėtingos visoje Lietuvoje. Daugiausia gauname pranešimų apie susidūrusius automobilius, taip pat užregistravome kelis atvejus, kuomet rajoniniuose keliuose automobiliai nuslydo nuo kelio, jiems padėti jau išvyko mūsų techninė pagalba“, – teigia N. Giedraitis. Jis atkreipia dėmesį, kad tokiomis eismo sąlygomis per daug atsargumo nebus: svarbu ne tik neskubėti, bet ir įvertinti, kad automobilio stabdymo kelias gali būti neįprastai ilgas, reikėtų laikytis didesnio atstumo nuo kito automobilio.

Vidutinė šiandien vairuotojų patirtos žalos suma siekia net 2,4 tūkst. litų. Draudimo bendrovė „ERGO LIETUVA“ daugiau nei 50 proc. pranešimų apie patirtas žalas administruoja telefonu: klientams išsiunčiama reikiama techninė pagalba, taip pat su dalimi vairuotojų, kurie patyrė nedidelius nuostolius, telefonu iškart sutariama dėl draudimo išmokos dydžio. Šiems klientams draudimo išmokos bus pradėtos mokėti netrukus, jie jas gauti pradės po dviejų valandų.

Draudimo bendrovė „ERGO LIETUVA“ per pirmus dešimt šių metų mėnesius vairuotojams jau išmokėjo daugiau kaip 40 mln. litų draudimo išmokų.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Eismo įvykis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min