Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 8d. 18:49

Sostinėje bus pagerbtas Česlavas Milošas

Vilnius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vilnius

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Dastikas gegužės 8 d. susitiko su Lenkijos Knygos instituto direktoriumi Gregoru Gaudenu ir kitais Krokuvos miesto atstovais. Susitikimo tikslas – aptarti Česlavo Milošo – rašytojo, poeto, literatūros mokslininko, diplomato atminimo įamžinimą Vilniuje.

Č. Milošo 100 metų jubiliejus bus minimas 2011 metais. Šiai sukakčiai paminėti rengiama programa. G. Gauden yra Lenkijos valstybinės komisijos Č. Milošo metų programos, kurią kuruoja Lenkijos seimas ir Krokuvos savivaldybė, vadovas.

Su Vilniaus miesto savivaldybės atstovais svečiai tarėsi dėl programos įgyvendinimo Vilniuje, siūlė idėją, kad Vilniaus ir Krokuvos savivaldybės galėtų šią programą kartu su kitomis institucijomis įgyvendinti partnerystės būdu – abu miestai 1991 metais yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį.

„Kadangi Č. Milošas buvo vilnietis, širdimi – lietuvis ir kol kas vienintelis rašytojas iš Lietuvos, gavęs Nobelio premiją, norėtųsi, kad jo šimtmečio programą rengtų kartu abi valstybės – Lietuva ir Lenkija“, – pritarė V. Dastikas.

Vilniaus savivaldybės atstovai pritarė ir lenkų siūlymui – pagerbiant Č. Milošo atminimą, ant pastato, kuriame rašytojas kažkada gyveno, įrengti memorialinę lentą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

17:24
00:38
01:30

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min