TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Steigiami Sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai

Prof. Algimantas Kirkutis siekia, kad žmonės kuo sveikiau gyventų ir taip išvengtų ligų.
S.Kriaučiūnienės nuotr. / Prof. Algimantas Kirkutis siekia, kad žmonės kuo sveikiau gyventų ir taip išvengtų ligų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos universitete vyko pirmasis natūralios, alternatyvios bei papildomos medicinos forumas. Jis surengtas kartu su Vydūno tarptautine moksline-praktine konferencija „Į sveiką gyvenseną ir skaidrią būtį Vydūno keliu“.

Konferencijos pabaigoje įsteigti Sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai, kurie apjungs įvairias sveiką gyvenseną skatinančias iniciatyvas, organizacijas ir natūralios (papildomos, alternatyvios) medicinos specialistus.

Konferencijos pasveikinti atvyko Klaipėdos miesto meras ir kiti politikai, Indijos ambasadorius Lietuvoje Deepak Vohra su žmona. Atidarant konferenciją Sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis bei Žolinčių akademijos vadovė Danutė Kunčienė, atkreipę dėmesį, kad konferencija vyko Gandro bei Bičių dieną, įteikė konferencijos organizatoriui prof. Algimantui Kirkučiui simbolinę dovaną – naminės duonos už  tai, kad sukvietė visus kaip mažus grūdelius į duonos kepalą.

Tarptautinės konferencijos metu pristatyti pranešimai iš 9 pasaulio šalių – Vokietijos, Indijos, Kinijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Italijos, Čekijos, Rusijos, Ukrainos ir Latvijos, kurių medžiaga išspausdinta ir atskiroje knygoje. Specialiame leidinyje sugulė per pusšimtį pranešimų.

Galima turėti vilties, kad Klaipėda bus ne tik pasiskelbusi sveiku miestu, bet ir tikrai tokiu taps įgyvendindama rezultatyvias sveikatinimo programas, kurios matomos ne tik tuščiomis frazėmis ir lozungais, bet rezultatyvumą įvertinti  bus galima fiksuojant mažėjantį sergamumą.

Konferencijos pabaigoje buvo priimta rezoliucija adresuota LR Prezidentei, Seimo Pirmininkei, Ministrui Pirmininkui, kurioje prašoma keisti įsisenėjusią sveikatos apsaugos sistemą, kuri nukreipta į ligų gydymą, o ne į sveikatinimą; pažymima, kad yra neproporcingai didelė Sveikatos apsaugos sistemos orientacija į chemines medikamentines gydymo priemones; raginama siekti atnaujinti šalies Sveikatos apsaugos sistemą originaliomis, efektyviomis ir pigesnėmis sveikatos tausojimo, ugdymo ir stiprinimo priemonėmis.

Vienas iš konferencijos moderatorių Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis sakė, kad tokių Sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų įsteigimas yra labai svarbus žingsnis keičiant dabartinę situaciją valstybinėje sveikatos sistemoje, kurioje visas dėmesys yra skiriamas tik gydymui cheminiais vaistais ir operacijomis, kurią net sunku pavadinti sveikatos sistema, o tik – ligų gydymo. Ši padėtis nesikeičia 20 metų, sergamumas tomis ligomis, kurios priklauso nuo paties žmogaus gyvenimo būdo, tik augo.

Sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų įgaliotu vadovu konferencijoje buvo patvirtintas medicinos mokslų daktaras,  prof. Algimantas Kirkutis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Sveikata

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min