Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Strasbūro teisme nagrinėjamas lietuvio skundas dėl draudimo auginti barzdą

Barzda
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Barzda
Šaltinis: BNS
0
A A

Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT) Strasbūre nagrinėja Lietuvos piliečio skundą dėl draudimo jam Marijampolės pataisos namuose auginti barzdą.

Rimantas Biržietis Lietuvą EŽTT skundė dėl keturių Europos žmogaus teisių konvencijos straipsnių pažeidimo.

Marijampolės pataisų namų nustatytoje tvarkoje ir Lietuvos teismų sprendimuose jis įžvelgė konvencijos straipsnio dėl kankinimo uždraudimo, dėl teisės į laisvę ir saugumą, dėl diskriminacijos uždraudimo ir dėl piktnaudžiavimo teisėmis uždraudimo pažeidimus.

Tačiau, kaip praneša Lietuvos teisingumo ministerija, Strasbūro teismas suformulavo Vyriausybei klausimą tik pagal konvencijos straipsnį, garantuojantį teisės į privatų gyvenimą gerbimą, t.y. ar pareiškėjo teisės nebuvo pažeistos šiuo aspektu.

Marijampolės pataisos namuose, remiantis šių pataisos namų vidaus tvarkos taisyklėmis, R.Biržiečiui buvo uždrausta auginti barzdą.

Tokia tvarka pataisos namuose grindžiama tuo, kad tokioje įstaigoje yra būtinybė tiksliai ir operatyviai identifikuoti asmenį, kontroliuojant nuteistųjų asmenų judėjimą.

R.Biržietis dėl to kreipėsi į administracinius teismus. Nors Vilniaus apygardos teismas jo skundą patenkino, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) jį atmetė. Anot šio teismo, teisė nuteistajam nešioti barzdą (ją užsiauginti) žmogaus orumo požiūriu negali būti laikoma įstatymo ginama, jei ši teisė nėra tiesiogiai susijusi su kitomis įstatymo saugomomis vertybėmis, pavyzdžiui, su tuo, kad asmuo laikosi tam tikrų religinių įsitikinimų. Vien noras užsiauginti barzdą, pasak LVAT, neturėtų būti laikomas įstatymo saugomo žmogaus orumo elementu, todėl toks draudimas neturi būti numatytas įstatyme. Pagal Europos žmogaus teisių konvenciją privataus gyvenimo ribojimas turi būti numatytas įstatyme.

Be to, atsižvelgdamas į tai, kad vienas iš pagrindinių pataisos įstaigų režimo reikalavimų yra vykdyti nuolatinę nuteistųjų priežiūrą, teismas konstatavo, jog tam tikri suvaržymai nuteistųjų atžvilgiu yra pagrįsti ir proporcingi.

EŽTT dar spręs, ar priimti nagrinėti šį skundą iš esmės.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min