Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 28d. 10:36 , Atnaujinta: 2020 vasario 28d. 11:09

Stringa R.Dagio Krikščionių sąjungos registravimas, trūksta steigėjų

Rimantas Jonas Dagys
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Rimantas Jonas Dagys

Dėl galimo steigėjų trūkumo Teisingumo ministerija kol kas atsisakė patvirtinti parlamentaro Rimanto Dagio suburtos Krikščionių sąjungos steigimo dokumentus.

Teisingumo ministerija penktadienį pranešė, kad, įvertinusi steigiamos Krikščionių sąjungos pateiktus duomenis ir dokumentus, konstatavo, jog jos narių skaičius neatitinka teisės aktuose nustatytų reikalavimų.

„Šie dokumentai ir duomenys nebus tvirtinami, tačiau tai neatima teisės iš naujo pateikti dokumentus, pataisytus pagal nustatytą tvarką“, – teigiama pranešime.

Politinių partijų įstatymas numato, kad steigiama partija Lietuvoje privalo turėti ne mažiau kaip 2 tūkst. steigėjų.

R.Dagys teigė, kad dalis parašų pripažinti netinkamais dėl techninių klaidų, tad kitą savaitę Teisingumo ministerijai pateikus patikslintus duomenis steigėjų turėtų užtekti.

„Gavom Teisingumo ministerijos raštą, situaciją dėl steigėjų, kurie yra kitų partijų nariais, aiškinsimės, visų kitų duomenys yra, kiek žiūrėjom, absoliuti dauguma techninės klaidos suvedant į registrą. Mes viską pataisysim ir kitą savaitę pateiksim visus duomenis“, – BNS sakė R.Dagys.

R.Dagio duomenimis, yra apie 250 parašų, kurie netinkamais pripažinti „dėl grynai techninių dalykų“.

Teisingumo ministerijai pateiktame Krikščionių sąjungos steigėjų sąraše nurodyti 2288 asmenys. Tačiau, sutikrinus sąrašą su Gyventojų registro duomenimis, taip pat su kitų politinių partijų narių sąrašais, paaiškėjo, kad sąraše yra tik 1903 teisingų įrašų.

„136 asmenys, kurie išreiškė norą būti partijos steigėjais, priklauso kitoms partijoms“, – konstatavo ministerijos specialistai.

Įstatymai leidžia tuo pačiu metu būti vienos partijos nariu.

Be to, Krikščionių sąjungos pateiktame steigėjų sąraše 194 asmenų vardas arba pavardė nesutampa su Gyventojų registro duomenimis, todėl šie duomenys priskiriami prie klaidingų įrašų.

Sąraše taip pat rasta asmenų su nurodyta neteisinga asmens kodo struktūra.

Krikščionių sąjungos steigiamasis suvažiavimas įvyko vasario 8 dieną Vilniuje. Jame dalyvavo 241 delegatas, anot organizatorių, su įgaliojimais atstovauta 2210 steigėjų.

Partijos pirmininku išrinktas Seimo narys R.Dagys, patvirtinta programa, įstatai.

Įstatyme numatyta, kad įkurti partiją gali ne mažiau kaip 2 tūkst. asmenų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min