2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Su Belgijos delegacija aptarti svarbiausi Europos Sąjungos darbotvarkės klausimai

Energetikos ministras Dainius Kreivys susitiko su Belgijos energetikos ministre Tinne Van der Straeten. Dvišalio susitikimo metu aptarti einamieji Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimai ir pagrindiniai Lietuvos lūkesčiai dėl Belgijos pirmininkavimo ES Tarybai, rašoma pranešime spaudai.
Susitikimas
Susitikimas / Energetikos ministerijos nuotr.

Europos Komisija yra paskelbusi, kad numatoma pateikti Europos vėjo energijos paketą, kuriuo bus spartinamas leidimų išdavimas, tobulinamos aukcionų sistemos visoje ES. Belgija pirmininkavimo metu taip pat planuoja rengti Tarybos išvadas, kurios bus skirtos perduoti valstybių narių žinutes dėl lūkesčių naujai Europos Komisijai, kuri bus išrinkta po 2024 m. įvyksiančių Europos Parlamento rinkimų.

„Lietuva labai teigiamai vertina ES planus siūlyti jūros vėjo energijos teisės aktų paketą, kuris bus labai svarbus siekiant išnaudoti visą Lietuvos jūros vėjo potencialą Baltijos jūroje. Tačiau Europos Sąjunga siekdama klimatui neutralios ekonomikos taip pat turi parengti visapusišką strategiją, apimančią visų valstybių narių perspektyvas ir skirtingus energetikos sektorius“, – sakė ministras D.Kreivys.

Lietuva turi tikslą iki 2030 m. tapti energetiškai savarankiška ir 100 proc. suvartojamos elektros energijos gaminti iš atsinaujinančių šaltinių bei ambicingų planų žaliojo vandenilio gamybos srityje. Ministrai taip pat aptarė būtinybę ES atsisakyti Rusijos energetinių išteklių importo, kaip vieną iš svarbiausių ES darbotvarkės klausimų. ES yra įsipareigojusi importą nutraukti iki 2027 m., tačiau valstybių narių iniciatyva šis terminas galėtų būti trumpesnis.

Belgijos delegacija lankėsi Lietuvoje ruošdamasi šalies pirmininkavimui ES Tarybai 2024 m. pirmąjį pusmetį. Per šį 6 mėnesių laikotarpį pirmininkaujanti valstybė narė yra atsakinga už visų lygių posėdžius Taryboje ir padeda užtikrinti ES darbotvarkės tęstinumą. Belgija pirmininkavimą ES Tarybai perims iš šiuo metu pirmininkaujančios Ispanijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min