Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 2d. 21:44

Sunkvežimio vairuotojas apie Lietuvos ir Latvijos pasienyje nusidriekusią eilę: kada ir kur turime ilsėtis?

Pasienyje nusidriekusios eilės
Skaitytojo Ričardo nuotr. / Pasienyje nusidriekusios eilės

Ketvirtadienio vakarą 15min skaitytojas Ričardas pranešė apie pasienyje su Latvija nusidriekusias milžiniškas eiles. Vyras neslėpė savo nuovargio ir pykčio. „Kada ilsėtis? Ir kur ilsėtis kai stovi eilėje?“, – klausė jis. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas spaudai Giedrius Mišutis patikino, kad Lietuvos – Latvijos pasienyje nusidriekusi eilė siekia 12 kilometrų.

„Prieš porą savaičių lietuviai stebėjosi, kas dedasi Lenkijos pasienyje – eilės kilometrinės. O kas dabar dedasi Lietuvos pasienyje, grįžtant iš Latvijos į Saločius? Kas čia vyksta“, – klausė sunkvežimio vairuotojas.

Vyras piktinosi, ir teigė, kad tokios eilės yra pasityčiojimas iš tolimųjų reisų vairuotojų.

„Važinėjame iš Liteuvos į Estiją ir atvirkščiai. Laiku turime pristtatyti krovinius. Mums reikalingas poilsis? Kada ilsėtis? Ir kur ilsėtis, kai stovi eilėje?“, – savo nusivylimo neslėpė Ričardas.

Anot vyro, taip pat nėra galimybės nueiti į tualetą.

Sunkvežimio vairuotojas pasakojo, kad nors į Lietuvą nusidriekusios milžiniškos eilės, važiuojant iš Lietuvos nieko panašaus nematyti.

„Esame išvargę, be miego, be jokio poilsio, alkani. Kodėl pasienyje sudaroma tokia situacija, kai ir taip yra mums sunku?“, – klausė vyras.

Eilės – dėl vykdomo atvykstančiųjų sveikatos patikrinimo

Lietuvos ir Latvijos pasienyje nusidriekusios eilės, anot G.Mišučio, nusidriekė dėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistų pradėtų vykdyti sveikatos patikrinimų įvažiuojantiems. Anot jo, eilės – ne pasieniečių vykdomos duomenų patikros padarinys.

„Čia nuo karantino pradžios visai tų eilių nebuvo, bet šiandien aš jau girdėjau tai. Bet čia tikrai ne dėl pasieniečių dokumentų patikros, o dėl sveikatos patikrinimo, dėl karantino sugriežtinimo“, – teigė jis.

Esame išvargę, be miego, be jokio poilsio, alkani. Kodėl pasienyje sudaroma tokia situacija, kai ir taip yra mums sunku?, – klausė vyras.

Ketvirtadienį ryte pasienyje prasidėjo įvažiuojančių į Lietuvą sveikatos patikra – atvykstantiems asmenims matuojama temperatūra, žmonės pradėjo pildyti sveikatos priežiūros specialistų parengtas anketas.

„Šiaip ta situacija tokia jau kelios savaitės, tie vairuotojai važiuodavo, ir mes patikrindavom dokumentus, viskas vykdavo greičiau, dabar šiek tiek tos patikros užtruko tik dėl tų sveikatos patikrinimų, įvestų sveikatos priežiūros specialistų, bet dabar jie supaprastino tai šiek tiek, pakeitė galbūt metodiką savo tikrinimo, greičiau patikrina“, – teigė G.Mišutis.

Pasak jo, patikrinus vilkiko dokumentus, visa kita patikra užtrunka apie minutę. VSAT atstovas spaudai teigė, kad eilės turėtų „ištirpti“ maždaug iki vidurnakčio ar antros nakties.

„Ta eilė yra apie 10-12 kilometrų, bet tie tempai, kurie dabar yra patikros, tai iki vidurnakčio gal, iki kokios antros valandos nakties tos eilės turėtų ištirpti, jei pagal tokią apimtį ir tokį pralaidumą, koks yra dabar, tai tos problemos turėtų nelikti“, – teigė jis.

Nuo penktadienio sausumos keliais Lietuvos sieną bus galima kirsti tik dviejuose punktuose – Saločių ir Kalvarijų. Anot G.Mišučio, išimtis taikoma tik vilkikams – nauja tvarka galios pavieniams asmenims ir lengviesiems automobiliams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

02:13
01:11
15:23

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min