Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 17d. 06:30

„Superturistas“ pagal M.Pamą

Makso Pamo kelionių kadrai yra lyg Super Turisto – keliautojo, o kartais ir apsimetusio keliautoju stebėtojo – trofėjai.
Makso Pamo nuotr. / Makso Pamo kelionių kadrai yra lyg superturisto keliautojo, o kartais ir apsimetusio keliautoju stebėtojo trofėjai.

Atostogų, taigi ir turistavimo, sezonas – ne už kalnų. Kad kelionėms reikia ruošti fotoaparatus, primena ir vakar Žaliakalnio funikulieriaus F galerijoje atidaryta nauja paroda.

Joje savo darbus, sukurtus per pastarąjį dešimtmetį, pristato vienas žymiausių Australijos fotografų Maksas Pamo. Žaismingai pavadintoje ekspozicijoje „Superturistas“ įvairūs fotografuojančio keliautojo trofėjai, tačiau tikrai ne tokie objektai – paminklai, muziejai, – kokius daugelis parsiveža iš atostogų savo fotoaparatuose. M.Pamo nuotraukose įamžintas skelbimas laikraštyje apie parduodamą Dievo meilę, turistas, su pasimėgavimu fotografuojantis gigantišką krokodilo skulptūrą, marškinėliai, ant kurių puikuojasi prekybos centro vėžimėlis, ir panašūs laimikiai.

Autorius neslepia siekęs sau atskleisti, ar mes iš tiesų tokie keisti. Tiesa, pamatyti visas keistenybes paprastai patys negalime, jas pastebi tik iš kitos šalies, kultūros atvykęs superturistas.

1949 metais gimusiam M.Pamo šlovę pelnė aštunto dešimtmečio fotografijos iš Afrikos ir Azijos. Šie žemynai ir toliau lieka fotografo įkvėpimais, smalsumo ir keistenybių paieškos varikliais. Melburne gimęs menininkas laikomas vienu žymiausių Australijos fotografų, taip pat vienu netradiciškiausių ir prieštaringiausių dabar kuriančių pasaulio fotografų. Kadaise buvęs išskirtinis blogiukų kartos jaunuolis, įtartinas fotografas be pinigų, dabar M.Pamas dėsto fotografiją Perto Edith Cowan universitete.

M.Pamo paroda F galerijoje veiks iki gegužės 10 dienos. Aplankyti ją galima kasdien nuo 9 iki 19 val.

Makso Pamo kelionių kadrai yra lyg Super Turisto  keliautojo, o kartais ir apsimetusio keliautoju stebėtojo  trofėjai.
Makso Pamo kelionių kadras

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min