Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 17d. 10:05

Surinkti parašai „tvarkiečio“ R.Žemaitaičio atstatydinimui iš Seimo vicepirmininkų

Remigijus Žemaitaitis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Remigijus Žemaitaitis

Valdantieji surinko reikiamus parašus, kad iš Seimo pirmininko pavaduotojų būtų atstatydintas Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis. Tai ketvirtadienį Seime patvirtino „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, „valstietis“ Jonas Jarutis ir „socialdarbiečių“ vedlys Gediminas Kirkilas. R.Žemaitaitis nesiėmė šios žinios komentuoti, nes nutarimas dėl jo atstatydinimo kol kas nėra registruotas.

G.Kirkilo manymu, R.Žemaitaitis, Seimo valdybos posėdyje pasisakęs už tai, kad neeilinis posėdis dėl Seimo pirmininko atšaukimo iš pareigų vyktų, perėjo į opozicijos pusę.

„Jis perėjo į opozicijos pusę. [...] Ar gali taip būti, kad Seimo valdyboje valdančioji dauguma neturėtų daugumos, o priešingai – opozicija turėtų daugumą? Tai paralyžiuoja Seimo darbą“, – atstatydinimo pagrindą pristatė jis ir tikino manantis, kad reikiamus parašus valdantieji turi.

„Man atrodo, jau yra surinkta pakankamai parašų“, – teigė „socialdarbietis“.

G.Kirkilas: formuojasi prasta tradicija

„Būtų gerai, kad jis nekartotų Seimo pirmininko klaidų. Dar jaunas politikas, perspektyvus. Turėtų elgtis europietiškai – [...] perėjai į tą pusę, atsistatydini. Pas mus Lietuvoje kažkaip keistai niekas nenori atsistatydinti, formuoja prastą tradiciją“, – apgailestavo G.Kirkilas, pridurdamas, kad kitoje kadencijoje politikai patys su tuo susidurs.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gediminas Kirkilas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gediminas Kirkilas

„Tikros demokratinės tradicijos yra gana trapios. Jos reikalauja inteligentiškumo, išsilavinimo, galų gale ir sąžinės. Deja, dabar mes formuojam visiškai priešingą poziciją“, – dėstė „socialdarbietis“.

Nors reikiamas parašų kiekis surinktas, „valstiečių“ lyderis R.Karbauskis negalėjo pasakyti, kada jie bus pateikti.

„Toks dokumentas keliauja per Seimo narių rankas“, – nurodė politikas.

„Valstietis“ J.Jarutis informavo 15min, kad valdantieji surinko daugiau nei 29 parašus dėl R.Žemaitaičio atstatydinimo.

„Pagal statuto normą pakanka. Vis dar renkami toliau“, – teigė jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Kaltina išdavyste

Apie tai, kad bus renkami parašai dėl R.Žemaitaičio patraukimo iš Seimo pirmininko pavaduotojų, jei jis neatsistatydins pats, R.Karbauskis pranešė trečiadienį po „valstiečių“ frakcijos posėdžio.

Jo manymu, R.Žemaitaitis veikė prieš valdančiąją koaliciją, kai neplanuoto posėdžio metu balsavo už tai, kad antradienį, o ne ketvirtadienį, kaip planavo valdantieji, būtų sušauktas posėdis dėl Seimo vadovo Viktoro Pranckiečio atstatydinimo.

„Vakar (antradienį – 15min) kolega R.Žemaitaitis dalyvavo visame tame procese. Jeigu jis nebūtų balsavęs dėl to neeilinio posėdžio, viso to spektaklio nebūtų buvę, bet jis balsavo“, – nurodė R.Karbauskis.

Komentuoti neskuba

Koalicijos partneris R.Žemaitaitis tikino, kad Seimo valdyboje jo balsas nebuvo lemiamas.

„Jeigu buvo penki ir trys, kurioj vietoj mano balsas lemiamas?“ – kėlė klausimą jis.

Pagal Seimo statutą, balsams pasidalijus kitaip – keturiems balsavus „už“ neeilinio posėdžio sušaukimą, keturiems „prieš“ – būtų lėmęs Seimo pirmininko V.Pranckiečio balsas, kuris, tikėtina, balsavo už posėdžio organizavimą.

Ketvirtadienį valdančiųjų paskleistos žinios apie surinktus parašus dėl jo atšaukimo R.Žemaitaitis nekomentavo.

„Surenka parašus, užregistruoja, tada pakomentuojam. Paprašykit, kad jums parodytų“, – valdančiųjų žodžiu abejojo jis.

Anksčiau R.Žemaitaitis teigė neketinantis trauktis iš Seimo vicepirmininko pareigų, nes jas užima pagal koalicijos sutartį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min