Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 13d. 16:55

Susirūpinimas Europos Parlamente: kur Antanas Guoga?

Antanas Guoga
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Antanas Guoga

Europarlamentaro Antano Guogos kolegos iš Lietuvos teigia, kad jau kurį laiką buvusio liberalo posėdžiuose nematyti. Tačiau A.Guogos atstovai Briuselyje teigia, kad jis niekur nedingo – esą dalį posėdžių europarlamentarui teko praleisti, nes turėjo rimtų reikalų, tačiau netrukus jis Europos Parlamente (EP) pasirodys.

Ketvirtadienį A.Guoga sukėlė sumaištį Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubo savininkų gretose pareikšdamas, kad turi trauktis klubo direktorius Darius Gudelis, sudaręs paramos sutartį su įtarimų korupcija prislėgtu koncernu „MG Baltic“.

Tačiau į žurnalistų skambučius politikas neatsakė, tik paskelbė pareiškimą „Facebook“. Paaiškėjo, kad A.Guoga yra Australijoje, kalbama, kad jis ten žada pasilikti iki pat pavasario.

Tačiau kaip darbas EP?

„Na, nemačiau aš Antano po atostogų, nemačiau“, – 15min sakė Liberalų sąjūdžio atstovas EP Petras Auštrevičius.

Anot jo, į darbus europarlamentarai sugrįžo rugsėjį, tačiau parengiamieji darbai EP prasideda dar rugpjūčio pabaigoje.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Petras Auštrevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Petras Auštrevičius

P.Auštrevičiaus teigimu, darbas per atstumą EP neįmanomas, nes reikia kalbėtis, tartis, o ne tik pareiškimus rašyti, tuo metu didžiausias darbas vyksta komitetuose.

„Nesi komitetuose, nesi EP. Nežinau, tiesą sakant, gal jis apsirgęs, žmogus? Nemačiau jo, žinokite, tikrai nemačiau pastaruoju laiku. Tarpusavyje pasišnekėjome, bet niekas ir negalėjo paaiškinti man. Jau turėjome dvi sesijas Strasbūre, susižvalgėme, bet atsakymo (kur yra A.Guoga – aut.) neradome“, – sakė jis.

Dalyje posėdžių nedalyvavo, bet į artimiausią plenarinę sesiją atvyks

Kaip 15min teigė A.Guogos biure Briuselyje dirbanti europarlamentaro patarėja Eglė Nemeikštytė, A.Guogos EP pasigedusių narių informacija netiksli.

„Natūralu, kad jie nesusitinka dažnai, dirbdami su skirtingomis temomis“, – raštu pateiktame atsakyme teigė ji.

Natūralu, kad jie nesusitinka dažnai, dirbdami su skirtingomis temomis.

Anot patarėjos, A.Guoga dalyvavo rugsėjo mėnesio plenariniame posėdyje, didžiojoje dalyje plenarinės sesijos dienų, tačiau išvyko viena diena anksčiau dėl organizacinių reikalų, susijusių su modernių technologijų ir verslumo renginio SWITCH reikalais.

„Kaip žinote, tai buvo ypač didelis renginys, pritraukęs didelį užsienio technologijų kompanijų, Lietuvos verslo ir jaunimo dėmesį. Ir Antanas buvo pats įsitraukęs į tiesioginį darbą pritraukti užsienio bendrovių dėmesį į Lietuvą, propaguoti Vilnių kaip finansinių technologijų centrą, o Kauną kaip medicininių technologijų centrą regione“, – teigiama atsakyme.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Antanas Guoga
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Antanas Guoga

Anot E.Nemeikštytės, spalio mėnesio pirmoje plenarinėje sesijoje A.Guoga nedalyvavo dėl asmeninių priežasčių. Ji žadėjo, kad europarlamentaras atvyks į artimiausią plenarinę sesiją.

Portalo Mepranking.eu, kuriame skelbiama visų europarlamentarų darbo statistika, duomenimis, A.Guoga rudenį EP iš tiesų buvo pasirodęs – dalyvavo dviejuose parlamentinės sesijos posėdžiuose rugsėjo 12 ir 13 dienomis.

Tačiau nuo 14 dienos A.Guogos lankomumas pažymėtas raudona spalva, tai reiškia, kad jis EP jau nesilankė visą pastarąjį mėnesį: A.Guogos nebuvo rugsėjo 15, spalio 2, 3, 4 ir 5 dienos posėdžiuose.

Už nelankymą – finansinės sankcijos

Už posėdžių nelankymą europarlamentarams gresia finansinės sankcijos, kurios A.Guogą turėtų gąsdinti mažiausiai.

Pagal galiojančią tvarką, už kiekvieną dieną, jei EP narys nedalyvauja daugiau kaip pusėje balsavimų, dienpinigių suma, siekianti per 300 eurų, mažinama perpus.

Jei per metus parlamentaras praleido pusę ir daugiau sesijų dienų, turi grąžinti 50 proc. sumos, kurią gavo bendroms išlaidoms. Per mėnesį tam EP nariui skiriama 4,3 tūkst. eurų. Sankcijos netaikomos, jeigu europarlamentaras įrodo, kad posėdžių narys nelankė dėl pateisinamos priežasties.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min