Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 02 24

Sužeistiesiems Ukrainoje kraują renkantis Lietuvos Nacionalinis kraujo centras negarantuoja, kad jis bus ten gabenamas

Nacionaliniame kraujo centre norintys padėti sužeistiesiems Ukrainoje gali duoti kraujo, tačiau centras negarantuoja, kad jis bus ten gabenamas.
Kraujas
Kraujas / 123rf nuotr.

Centro direktorė Joana Bikulčienė BNS sakė, kad per šeštadienį kraujo ukrainiečiams paaukojo 58 asmenys.

„Kadangi Sveikatos apsaugos ministerija priėmė sprendimą ruoštis, tai mes ir ruošiamės. Šeštadienį mes padarėme solidarumo su Ukraina akciją ir 58 žmonės neatlygintinai aukojo kraujo“, – teigė Nacionalinio kraujo centro vadovė.

Kadangi Sveikatos apsaugos ministerija priėmė sprendimą ruoštis, tai mes ir ruošiamės. Šeštadienį mes padarėme solidarumo su Ukraina akciją ir 58 žmonės neatlygintinai aukojo kraujo, – teigė Nacionalinio kraujo centro vadovė.

Jos teigimu, kol kas Lietuva nėra gavusi Ukrainos pagalbos prašymo atsiųsti kraujo. Kaip BNS anksčiau sakė sveikatos apsaugos ministro patarėjas Julius Naščenkovas, Lietuva dėl to yra išsiuntusi užklausą Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijai.

„Kol kas jokio atsakymo nėra, bet jei manęs kas asmeniškai paklaustų, tai aš manau, kad šalis, kuri turi per 40 mln. gyventojų, tikrai kraujo nukentėjusiems turėtų pati. Be to, dar tą kraują yra labai sudėtinga transportuoti, tai tikrai ne tvarsliava. Bet mes žinome, kad labai pageidauja ukrainiečiai čia atsiųsti nukentėjusius gydyti ir su ta intencija mes tą kraują turime. Tikrai nėra masinės psichozės, tūkstančiais eilėje nestovi, bet atėjusiems, norintiems paaukoti, mes taip ir sakome – neturime informacijos, ar tikrai tas kraujas važiuos į Ukrainą, ar tikrai jis bus ukrainiečiams panaudotas“, – aiškino J.Bikulčienė.

Ji išreiškė įsitikinimą, kad su intencija padėti ukrainiečiams kraujo donorais tampantys lietuviai nesupyks, jei galiausiai jie prisidės prie tautiečių gydymo.

„Negi mūsų lietuviai žmonės supyks, jeigu tas kraujas bus panaudotas Lietuvos ligoninėse mūsų sergantiems žmonėms? Mes tikrai neapgaudinėjame žmonių, tiesiog buvo toks noras, visuomenė praktiškai mus pati prispaudė – kada jūs rinksite kraują Ukrainai“, – pasakojo J.Bikulčienė.

Ji patikino, kad dėl didesnio neatlygintinų donorų skaičiaus kraujo pertekliaus nebus – tiesiog gali būti mažiau imama donorais už pinigus norinčių tapti žmonių kraujo.

Jos teigimu, Lietuvos poreikiams tenkinti reikia vidutiniškai 200 kraujo donorų per dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius