Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 gruodžio 10d. 23:10

Švenčiant žydų Chanuką Vilniuje uždegta Didžioji Menora

Vilniuje uždegta Didžioji Menora
Sauliaus Žiūros nuotr. / Vilniuje uždegta Didžioji Menora

Vilniuje, V.Kudirkos aikštėje, ketvirtadienio vakarą žydų bendruomenė iškilmingai uždegė Didžiąją Menorą, linkėdami visiems linksmos Chanukos. Menora – aštuonių žvakių žvakidė – simbolizuoja šviesos pergalę prieš tamsą, gėrio – prieš blogį.

Žydai susirenka prie Menoros tam, kad pašlovintų žydų tautos dvasios stiprybę, pasipriešinimą priespaudai ir stebuklą. Ceremonijoje dalyvavo ir pirmąją Menoros žvakę uždegė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, rašoma Vilniaus miesto savivaldybės išplatintame pranešime spaudai.

„Žydų tauta gali daug ko pamokyti visa pasaulį, taip pat ir kaip reikia beatodairiškai kovoti už savo vertybes ir laimėti. Chanukos šventė kasmet mums tai primena, ir aš labai džiaugiuosi, kad Didžiosios Menoros šviesa degs pačioje Vilniaus širdyje. Nuo kiekvieno iš mūsų priklauso – ar tiesa ir šviesa galiausiai nugalės, o aš esu visiškai tikras, kad nugalės”, – linksmos Chanukos šventės visiems linkėjo meras R.Šimašius.

Aštuonias dienas trunkančios šventės metu žydai kasvakar namuose uždega Menoros žvakidę: po žvakę kiekvieną vakarą, kol įžiebia visas aštuonias žvakes.

Pratęsdama miesto mero žodžius, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky pastebėjo, kad žydai ne tik kovoja už savo vertybes – jie kovoja už savo vertybes vieningai.

Vilniaus žydų religinė bendruomenės „Chassidie Chabad Lubavitch“ rabinas Sholomas Ber Krinsky susirinkusiems miestiečiams papasakojo Chanukos šventės atsiradimo istoriją ir jos reikšmę. Chanukos šventė išreiškia universalią idėją, kad gėris galų gale nugalės blogį, laisvė – prievartą, o šviesa – tamsą. Pasak rabino, žodis Chanuka kilęs iš žodžio „chinuk“, reiškiančio švietimą. „Švietimas šiandien, kai susiduriame su tiek daug rūpesčių ir nelaimių, yra ypač svarbus. Kad galėtume pakeisti pasaulį, kad rytojus būtų geresnis, svarbu kiekviename iš mūsų ir mūsų vaikų įžiebti gerumo švieselę. Niekad nenuvertinkite vieno, kad ir nedidelio, bet gero darbo reikšmės. Nes jis gali viską pakeisti į gera ir įžiebti šviesą“, – sakė rabinas.

Vilniečiai ir miesto svečiai V.Kudirkos aikštėje šį vakarą stebėjo tikrą ugnies ir šviesos šventę: pagal visas žydų tautos tradicijas – su maldomis, šokiais ir dainomis uždegtos Menoros žvakės. Ceremoniją lydėjo fejerverkų šou, susirinkusieji buvo pakviesti vaišintis tradiciniais Chanukos užkandžiais, karštais gėrimais.

Vilniaus žydų religinė bendruomenės „Chassidie Chabad Lubavitch“ rabinas Sholomas Ber Krinsky miesto vadovui padovanojo rankų darbo krištolo Menorą, linkėdamas, kad jos šviesa ir šiluma iš miesto savivaldybės pasklistų po visą miestą.

Menoros statomos daugelyje pasaulio miestų centrinėse aikštėse ir atspindi visos žmonijos religinės laisvės idėją. Aštuonias dienas trunkančios šventės metu žydai kasvakar namuose uždega Menoros žvakidę: po žvakę kiekvieną vakarą, kol įžiebia visas aštuonias žvakes.

Didžiosios Menoros uždegimo ceremonijoje taip pat dalyvavo pirmasis Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas, Seimo narys Emanuelis Zingeris, Vilniaus žydų religinės bendruomenės pirmininkas Simas Levinas, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė Violeta Podolskaitė ir kiti garbūs svečiai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

04:10
15:03
13:00

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min