Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šventiniai fejerverkai – vienas žingsnis iki nelaimės

Renginio akimirka
Luko Balandžio nuotr. / Fejerverkai
Šaltinis: 15min
0
A A

Kasmet per Naujųjų metų šventes į ligonines patenka žmonių, nukentėjusių nuo naujametinių fejerverkų. Įžiebiant šventinę eglę Klaipėdoje, fejerverkas sužalojo pusamžę moterį – fejerverkas kliudė moters akį.

Tam, kad šventės nevirstų tragedija, Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras pateikia atmintinę apie fejerverkus ir saugų jų naudojimą. 

Pirkite legaliai. Neieškokite tokių gaminių turgavietėse. Fejerverkus pirkite tik iš legaliai prekiaujančių ir prireikus galinčių parodyti leidimus pardavėjų. Išsirinkę prekę, įsitikinkite, kad ant pakuotės yra nurodyta naudojimo instrukcija, galiojimo laikas, gamintojo arba tiekėjo  pavadinimas ir adresas.

Skaitykite instrukciją. Visada laikykitės ant gaminio esančios eksploatacijos instrukcijos. Pirotechnikos gaminius saugoti reikia sausoje, bet vėsioje patalpoje, nes per didelė drėgmė gali pakenkti, o karštis – tapti gaisro priežastimi. Labai svarbu, kad fejerverkus laikytumėte vaikams neprieinamoje vietoje.

Pamirškite kišenes. Jokiu būdu šių gaminių nesinešiokite kišenėse. Kai kurios sudėtinės dalys gali sprogti nuo smūgio, trynimo arba įkaitimo. Tokiu atveju galimi nudegimai ir kiti sunkūs sužeidimai.

Neeksperimentuokite. Niekada nedėkite fejerverko į stiklinį ar metalinį indą. Jei toks indas sprogs, pasklidusios skeveldros gali sužeisti ne vieną netoliese esantį žmogų.

Žinokite draudžiamas zonas. Draudžiama pirotechnikos gaminius  naudoti prie ligoninių, mokymo įstaigų, vaikų darželių, bažnyčių. Jų negalima sprogdinti nuo 22 iki 8 valandos, išskyrus švenčių dienas. Pirotechnikos priemones naudojimo taisykles pažeidusiems asmenims gresia bauda nuo 50 iki 100 litų.

Saugokite save ir kitus. Sprogmenis dekite kuo toliau nuo žmonių, pastatų ir automobilių. Sprogmens ilgai nelaikykite rankoje, uždekite ištiesta ranka ir tuojau pat atitraukite. Baterijas, raketas statykite tik ant lygaus, nedegaus paviršiaus. Sprogdindami raketas, vulkanus, fontanus, nukreipkite juos į viršų. Jeigu pirotechnikos gaminys nesuveikė iš karto, daugiau nebandykite jo uždegti ir prieikite prie jo  ne anksčiau kaip po 15 minučių.  Neardykite sprogmenų – tai pavojinga ne tik jums, bet ir aplinkiniams.

Saugokite namus. Naujųjų metų naktį gyvenamųjų būstų balkonuose nepalikite degių, staigiai užsiliepsnoti galinčių medžiagų.

Pagal potencialų pavojų pirotechniniai gaminiai skirstomi į keturias kategorijas:

1 kategorija: fejerverkai, kurie kelia labai nedidelį pavojų ir turi nedidelį garsinį poveikį, yra skirti vartotojams naudoti mažose uždarose teritorijose, įskaitant gyvenamąsias arba viešas patalpas, taip pat stebint žiūrovams;

2 kategorija: fejerverkai, kurie kelia nedidelį pavojų, turi mažą garsinį poveikį ir yra skirti vartotojams naudoti didelėse uždarose lauko teritorijose, taip pat stebint žiūrovams;

3 kategorija: pirotechnikos gaminiai, kurie kelia nedidelį pavojų ir yra skirti naudoti specialių žinių turintiems asmenims tik didelėse atvirose lauko teritorijose, nedideliu atstumu stebint žiūrovams;

4 kategorija: fejerverkai, kurie kelia didelį pavojų ir yra skirti naudoti tik specialių žinių turintiems asmenims, plačiai žinomi pavadinimu „fejerverkai profesiniam naudojimui".

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min