Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 12 20

Švietimo profsąjungų atstovai: švietimas nėra verslas, čia neįmanoma taupyti

Švietimo profsąjungų atstovai kritikuoja šešioliktosios Vyriausybės programą, kurioje, anot jų, nėra aiškios švietimo politikos bei pabrėžiama taupymo būtinybė.
LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius
LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius / BFL/Tomo Lukšio nuotr.

Švietimo profesinių sąjungų atstovai pastebi, kad dabartinė Vyriausybė numačiusi tęsti kai kuriuos buvusios Vyriausybės pradėtus darbus, kaip  antai – ikimokyklinio ugdymo plėtrą, mokytojų kvalifikacijos pertvarką, bet iš esmės žada pertvarkyti bendrojo lavinimo mokyklų mokinio krepšelio metodiką.

Profsąjungų atstovus, be kita ko, neramina, kad dabartinė Vyriausybė savo programoje pernelyg pabrėžia mokinio krepšelio lėšų taupymą ir jų perskirstymą kitoms ugdymo reikmėms.

„Švietimas ne verslas, čia taupymas neįmanomas“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius.

Naujosios Vyriausybės programa numato sudaryti savivaldybėms daugiau galimybių laisviau disponuoti mokinio krepšelio lėšomis ir panaudoti sutaupytas lėšas kitoms švietimo reikmėms.

Tai, pasak A.Jurgelevičiaus, rodo, kad savivaldybės stengsis taupyti švietimo sąskaita, kad galėtų tuos pinigus panaudoti kitoms ugdymo reikmėms.

Taip pat švietimo srities atstovams užkliuvo tai, kad Vyriausybė planuoja pertvarkyti neformaliojo ir ikimokyklinio švietimo finansavimą, atsisakant mokinio krepšelio modelio.

Vilniaus švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Rūta Osipavičiūtė spaudos konferencijoje sakė norinti pasiekti, kad visos lėšos, kurios yra skirtos švietimui, nebūtų perskirstytos kitoms sritims, nepriklausomai nuo mokinių skaičiaus mažėjimo.

„Mūsų tikslas, kad numatytos lėšos biudžete liktų, nepriklausomai nuo mokinių skaičiaus mažėjimo. Mes norėtume, kad mokinio krepšelio metodika būtų patobulinta taip, kad būtų užkirstas kelias lėšų taupymui ir švietime liktų jam skirtos lėšos“, – pabrėžė R.Osipavičiūtė.

Švietimo profsąjungų atstovai teigia pasigedę Vyriausybės programoje įvardintų aktualiausių šių dienų problemų – ugdymo kokybės gerinimo ir mokytojų pertekliaus problemos sprendimo.

„Vyriausybė šios problemos neįvardija ir spręsti neketina. Sumažinus mokinių skaičių klasėje, būtų galima išspręsti ir mokytojų pertekliaus problemą. Mokytojų yra per daug ir problema pati savaime neišsispręs“, – kalbėjo A.Jurgelevičius.

Profesinės sąjungos pirmininkas Vyriausybės pažadą skatinti pensinio amžiaus sulaukusiųjų dirbančiųjų tolesnį darbą vadina netinkamu ir sukeliančiu atvirkštinius procesus. Anot jo, tai visiškai neprisidės prie mokymo kokybės gerinimo.

Vienintelė programos nuostata, kuri profsąjungų atstovams pasirodė teikianti vilčių – siekis gerinti socialinį dialogą tarp darbdavių, valstybės ir samdomų darbuotojų, nes tai didintų profesinių sąjungų įtaką priimamiems sprendimams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius