15min be reklamos
2023 03 14, 10:01

Tarptautinėje Baltijos karinėje konferencijoje – ekspertų diskusijos apie naujausias saugumo ir gynybos tendencijas

Kovo 23–24 d. Krašto apsaugos ministerija ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija organizuoja Baltijos karinę konferenciją, kurioje bus aptariami aktualūs saugumo ir gynybos klausimai, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai.
Oro gynybos trumpo nuotolio oro gynybos sistemų pristatymas
Oro gynybos trumpo nuotolio oro gynybos sistemų pristatymas / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Jau tradiciniu tampančio renginio tema – NATO atgrasymo ir gynybos pozicijos stiprinimas tiek karinėje, tiek strateginėje perspektyvoje.

„Ši konferencija – tai svarbiausias akademinis šių metų gynybos politikos renginys Lietuvoje. Artėjant NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, kuriame laukiame reikšmingų sprendimų kolektyvinės gynybos srityje, ši konferencija yra ypatingai gera proga ekspertams diskutuoti apie euroatlantinės saugumo ir gynybos politikos tikslus Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste“, – sako krašto apsaugos ministras A.Anušauskas.

Svarbiausias konferencijos pranešėjas – dr. Markas T.Esperis, buvęs JAV gynybos sekretorius. Joje taip pat dalyvaus žymiausi Europos ir JAV gynybos analitikai, kurių publikacijos skelbiamos ekspertiniuose žurnaluose, o jų nuomonės klauso svarbiausi sprendimų priėmėjai. Į renginį taip pat atvyks Lietuvos ir užsienio šalių institucijų atstovai, karininkai, gynybos ekspertai ir akademikai.

Šiemet Baltijos karinė konferencija organizuojama su visame pasaulyje žinomu JAV analitikos centru „The Atlantic Council“, kurio indėlis šioje konferencijoje bus ypač reikšmingas.

Pirmąją konferencijos dieną vyks uždara Krašto apsaugos ministerijos rengiama diskusija, skirta išmoktoms pamokoms iš Rusijos karo Ukrainoje aptarti, o pagrindinėse renginio sesijose bus diskutuojama apie NATO gynybos ir atgrasymo politikos įgyvendinimą stiprinant rytinį NATO flangą, paramos Ukrainai ir JAV karinių pajėgų Europoje buvimo vertinimą, NATO adaptaciją prie besikeičiančio karo pobūdžio.

Šiemet konferencija rengiama Vilniaus rotušėje, jos globėja Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Baltijos karinė konferencija pirmą kartą buvo surengta 2019 metais. Nuo pat pradžių organizatoriai siekė, kad konferencija taptų aukšto lygio forumu, kuriame būtų aptariamos saugumo ir gynybos aktualijos, pabrėžiant reikšmingą regioninę dimensiją, o Generolo Jono Žemaičio karo akademija taptų svarbia vieta Europoje, kur diskutuojama dėl NATO ir transatlantinių santykių ateities.

Konferencija skirta kviestiniams svečiams ir iš anksto registruotiems klausytojams. Tačiau visi norintys susipažinti su joje nagrinėjamomis aktualijomis, galės dalį konferencijos pranešimų ir naujienų sekti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Parašykite atsiliepimą apie 15min