Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 19d. 12:07 , Atnaujinta: 2019 gegužės 19d. 16:26

Tauragėje – kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

Kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė Tauragėje
Giedrė Maksimovicz / Kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė Tauragėje

Šeštadienį ir sekmadienį Tauragėje vyko Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė. Renginiai vyko prie paminklo partizanams Švč. Trejybės bažnyčios skvere ir miesto centre Jono Viktoro Kalvano parke. Taip pat buvo laikomos padėkos Šv. Mišios už Lietuvos partizanus ir Laisvės gynėjus.

Į miesto centre esantį parką atvyko kelios dešimtys karinės technikos vienetų, daugybė ginkluotės ir karinės įrangos, kurią gausiems šventės lankytojams pristatė Lietuvos kariuomenės ir Lietuvoje dislokuotų NATO sąjungininkų kariai.

Su savo ginkluote, karine technike ir įranga visuomenę supažindino visų rūšių Lietuvos kariuomenės pajėgos, vyko įvairios rungtys ir estafetės, pristatyti tarnybos Lietuvos kariuomenėje būdai, šventėje dalyvavo ir įvairios su Lietuvos kariuomene glaudžiai bendradarbiaujančios nevyriausybinės organizacijos. Atėjusieji galėjo susipažinti ir su istorine ekspozicija – nuo XIV a. kario iki Nepriklausomybės kovų ir partizanų laikotarpio ginkluote ir ekipuote.

Atėjusius į šventę pasveikino krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas ir
Tauragės meras Dovydas Kaminskas. Taip pat Lietuvos kariuomenės
Garbės sargybos kuopa su parodomosiomis programomis ir stilizuotomis salvėmis.

Sekmadienį šventės dalyviai 12 kilometrų keliavo Šimakaičių giria iki pagrindinio ir atsarginio gen. Jono Žemaičio-Vytauto bunkerių, vyriausiosios partizanų vadavietės, dar vadinamos „prezidentūra“, Jurbarko rajone.

Kartu su visais žygiavęs krašto apsaugos ministras R.Karoblis sako, kad „šiandien švenčiama Visuomenės ir kariuomenės vienybė tęsiasi jau ilgus ilgus metus ir tebūna ji geriausias partizanų
atminties įamžinimas“.

Žygeiviai prie vyriausiosios partizanų vadavietės – „prezidentūros“ minėjo Jono Žemaičio-Vytauto 110-ąsias gimimo metines, kartu pagerbė visus Lietuvos partizanus. Čia aidėjo Gen. Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų atliekamos atminimo salvės, skambėjo partizanų dainos.

12 km žygio trasa driekėsi Lapgirių mišku iki Vidaujaitės upelio, Pavidaujo mišku iki buvusio atsarginio gen. Jono Žemaičio-Vytauto bunkerio, o nuo čia 1,2 km atstumu, kirtus Vidaujos upelį, Šimkaičių girios pradžioje buvo įrengtas pagrindinis gen. Jono Žemaičio-Vytauto bunkeris, vyriausioji partizanų vadavietė, dar vadinama „prezidentūra“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:19
01:17
05:26

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min