Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 3d. 07:04

Tebeieško, kam patikėti mirusius

Žvakutės kapinėse, Kaišiadorių rajone
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr. / Žvakutės

Savivaldybė pradėjo rengti antrąjį viešąjį konkursą mirusiųjų kūnų saugojimo Vilniuje paslaugoms pirkti. Tikimasi, kad šį kartą norinčiųjų dalyvauti atsiras ir kaina už kūnų saugojimą bus pasiūlyta mažesnė.

Šiuo metu neatpažintų kūnų saugojimu Vilniuje užsiima vienintelė tai panorusi ir reikiamus dokumentus susitvarkiusi įstaiga VIS LT. Jai už vieno mirusiojo kūno laikymą savivaldybė moka po 100 Lt per parą, kai rinkoje yra siūlančių kūnus saugoti už 20–30 Lt.

„Už šių metų du mėnesius gavome nepagrįstai dideles įmonės sąskaitas, todėl jos bus perskaičiuotos. Visgi, suma sudarys apie 10–20 tūkst. Lt per mėnesį“, – pasakojo savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Ina Čeboteriova.

Pašnekovė suskaičiavo, kad šiai įmonei kūnų saugojimui pagal sutartį skirtų 100 tūkst. Lt turėtų pakakti dar pusmečiui.

„Norime paruošti naują konkursą paslaugoms pirkti. Tikimės, kad atsiras daugiau nei viena įmonė, norinti dalyvauti“, – teigė I.Čeboteriova.

Tikimasi, kad taip savivaldybei pavyktų sumažinti dabar už kūnų saugojimą mokamą kainą. Pirmą kartą surengus konkursą pernai, norinčių teikti šias paslaugas neatsirado.

Tebeieško sprendimų

Artimiausiu metu taip pat ketinama į savivaldybę dar kartą sukviesti policijos ir prokuratūros atstovus bei tartis, kaip pagerinti šią veiklą. Sostinėje problema dėl palaikų laikymo kilo juos saugoti atsisakius Teismo medicinos ekspertams. Ši problema Vyriausybės koridoriuose sprendžiama jau antrus metus, tačiau nejuda iš vietos.

„Dar 2007-aisiais perspėjome, kad kūnai niekur netelpa ir reikia spręsti problemą. Niekas nepajudėjo, kol policija nepagrasino palaikus surikiuoti Konstitucijos prospekte“, – sakė Mykolo Romerio universiteto Teismo medicinos instituto direktorius Alvydas Pauliukevičius.

Specialistas tikina, kad už palaikų saugojimą turėtų mokėti Vidaus reikalų arba Sveikatos apsaugos ministerija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min