Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 16d. 12:15

Teisėjų atrankai vadovavusį Eugenijų Laurinaitį keičia Virginijus Lepeška

Eugenijus Laurinaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Eugenijus Laurinaitis

Darbą pradėjo naujos sudėties pretendentų į teisėjus atrankos komisija, kurios posėdžiui pirmą kartą vadovavo šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės naujai paskirtas pirmininkas Virginijus Lepeška. Taip pat Komisijoje veiklą pradėjo dvi naujos narės – visuomenės ir teismų atstovės.

Naujos sudėties Pretendentų į teisėjus atrankos komisija paskirta rugpjūčio mėn. pabaigoje Daliai Grybauskaitei pasirašius dekretą.

Savo noru iš Komisijos veiklos pasitraukus buvusiam pirmininkui Eugenijui Laurinaičiui ir teisėjai Daliai Kačinskienei naujuoju pirmininku paskirtas šios Komisijos narys psichologas Virginijus Lepeška, visuomenės atstovų gretas papildė Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Viešosios katedros docentė Giedrė Lastauskienė, teisėjų – Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Neringa Švedienė.

Komisijos narių pareigas toliau eis šie prezidentės deleguoti atstovai: visuomenininkai žurnalistas Šarūnas Černiauskas ir ekonomistas Nerijus Mačiulis bei teisėjai Olegas Fedosiukas ir Skirgailė Žalimienė.

Pasak Komisijos pirmininko Virginijaus Lepeškos, šiuo metu vienas pagrindinių Komisijos tikslų yra kiek įmanoma labiau spartinti pretendentų į  teisėjus atrankos procesą, taip pat didelis dėmesys bus skiriamas pretendentų į teisėjus atrankų objektyvumui.

Komisija yra prezidento patariamoji institucija, kuri šalies vadovei padeda formuoti teisėjų korpusą. Skirdama teisėjus, prezidentė atsižvelgia į Komisijos rekomendacijas, taip pat su kiekvienu kandidatu į teisėjus susitinka asmeniškai.

Siekiant užtikrinti objektyvią, skaidrią ir kokybišką teisėjų atranką Komisijos veiklą trejus metus vykdo 4 visuomenės atstovai ir 3 teisėjai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min