Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 09 07

Teisininkai: LEO LT ginčo kaina gali perkopti 1 milijardą eurų

Lietuvos teisės ekspertai mano, kad už LEO LT likvidavimą Lietuvos valstybė gali tekti ne tik grąžinti investicijas jos steigėjams, padengti netesybas, bet ir mokėti kompensacijas, jei tokių pareikalautų sutarties šalys.
Liūtas jau tapo bendrovės LEO LT simboliu.
Liūtas jau tapo bendrovės LEO LT simboliu. / Photos.com
Temos: 3 Ginčas Kaina LEO LT

Anot advokatų profesinės bendrijos „Pivoras, Balevičienė ir partneriai“ partnerio Laimono Pivoro, jei bet kuri šalis būtų pripažinta pažeidusi steigimo sutartį, ji rizikuoja gerokai daugiau nei tik grąžinti šalims įnašus, padarytus steigiant bendrovę.

„Lietuvos valstybė šioje sutartyje buvo partneris su privačiu kapitalu, kita sutarties šalimi, kurios veikdamos bendrai sutarė vykdyti tam tikras veiklas. Šalys steigdamos bendrovę padarė finansinius įnašus, kurie tapo naujai kuriamos bendrovės turtu. Bet kuri iš šalių pažeizdama šioje sutartyje numatytus ir priimtus įsipareigojimus, gali būti įpareigota ne tik grąžinti įnašus, bet taip pat ir padengti visus nuostolius, jei tik tokie atsirastų kitai šaliai ir ji siektų jų kompensavimo“, – sako teisininkas.

Teisininko teigimu, vienas pagrindinių pažeidimų, kuris jau yra akivaizdus, yra tai, kad jau pažeistas teisėtų lūkesčių principas, tačiau tai tik dalis galimų nuostolių šioje situacijoje. L.Pivoras teigia, kad tikslius galimus nuostolius kol kas sunku vertinti ir tai daugiausiai priklausys nuo sutarties šalių priimtų sprendimų, bet neatmestina, kad bendra suma, įskaitant įnašus, kuriant bendrovę, gali net perkopti 1 mlrd. eurų.

„Kalbama apie vieną didžiausių valstybės ir privataus kapitalo sandorių. Natūralu, kad jį sudarydamos šalys siekė bendrų tikslų, turėjo aiškius ilgalaikius siekius. Nutraukus sandorį, gali būti patirti nuostoliai, o šalys įgis pagrįstas teises reikalauti juos grąžinti“, – sako advokatas. Pasak teisininko, minėta sutartis ginčų sprendimą numato ne Lietuvos teismuose.

„Ginčai turėtų būti sprendžiami Stokholmo arbitražo teisme, o jų nagrinėjimas gali būti tikrai netrumpas“, – sako advokatas. Pasak jo, LEO LT steigimas yra žinomas ne vienoje užsienio šalyje, tad jo likvidavimas, kurį inicijuoja pati valstybė, tikrai nepadės Lietuvos patikimimui.

Advokatų profesinė bendrija „Pivoras, Balevičienė ir partneriai“ buvo įkurta 2002 metais. Advokatų profesinė bendrija teikia visų komercinių teisės sričių teisines paslaugas, o pagrindinė specializacija ir veiklos sritis – statybų teisė ir nekilnojamojo turto teisinis reguliavimas. Advokatas Laimonas Pivoras (partneris) verčiasi teisine praktika nuo 1997 metų, nuo 2002-ųjų – advokatas. Teisinio darbo patirtis – 11 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius