Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 29d. 06:25

Teismas dėl Kauno arenos persigalvojo

Kauno apygardos teismui atšaukus savo sprendimą, arenos valdymo konkursas bus tęsiamas toliau.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno apygardos teismui atšaukus savo sprendimą, arenos valdymo konkursas bus tęsiamas toliau.

Pramogų ir sporto rūmus prioritetiniu projektu laikantys Kauno vadovai vakar galėjo lengviau atsikvėpti – Kauno apygardos teismas atšaukė laikinąsias apsaugos priemones, taikytas arenos valdymo konkursui.

Konkursas, kurio metu bus išrinkta artimiausius 25 metus Nemuno saloje statomą areną valdysianti bendrovė, buvo sustabdytas, kai Kauno apygardos teismą pasiekė vienos iš konkurse dalyvaujančių įmonių skundas. Bendrovė Optimalių konsultacijų centras pareiškė, jog konkurso sąlygos diskriminuoja dalyvius ir mažina galimą konkurenciją. Teismas ieškinį priėmė ir konkursui pritaikė laikinąsias apsaugos priemones. Savo ruožtu Kauno miesto savivaldybė pateikė apeliaciją, reikalaudama minėtus draudimus atšaukti.

„Kadangi mes priešieškinį skundą pateikėme praeitą penktadienį, vakar teismas jau priėmė sprendimą panaikinti laikinąsias apsaugos priemones. Mums tai atrišo rankas toliau organizuoti konkursą“, – paaiškino Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Nors savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija vokus su konkurso dalyvių pasiūlymais planavo atplėšti jau rytoj, dėl nenumatytų trukdžių tai bus padaryti kitą savaitę. Paskui bus vertinami visi pasiūlymai, išrenkami geriausias sąlygas pateikę konkurso dalyviai ir su vienu jų arba keliais bus pradėtos derybos. Beje, vakar A.Kupčinskas iš premjero išgirdo gerų naujienų dėl arenos statybų finansavimo. Taupymo režimu gyvenanti Vyriausybė buvo nutarusi vietoj šįmet planuotų 17 mln. Lt iš Valstybės investicijų programos skirti tik 8,5 mln. Tačiau Kauno miesto vadovams bei laikinojoje sostinėje išrinktiems Seimo nariams tam pasipriešinus, šis sprendimas buvo atšauktas. Tiesa, dalis paramos, kurią  ketinama nukirpti, bus paimta iš kitų metų struktūrinių fondų lėšų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

05:03
01:30
02:50

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min