TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas išsprendė ginčą dėl roko operos „Jėzus Kristus superžvaigždė“ autorių teisių Lietuvoje

Roko operos „Jėzus Kristus superžvaigždė“ akimirka
Martyno Siruso/Adfoto.lt nuotr. / Roko operos „Jėzus Kristus superžvaigždė“ akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Advokatų kontoros „AAA Baltic Service Company“ atstovaujami Andrew Lloydas Webberis ir Timas Rice'as laimėjo dvejus metus trukusią bylą dėl neteisėto kūrinio „Jėzus Kristus superžvaigždė“ atkūrimo Lietuvoje.

VšĮ „Kultūros vadybos projektai“, VšĮ „Centrinė kūrybos studija“ ir jos vadovas bei kūrinio režisierius Ramūnas Marcinkus pripažinti pažeidę autorių teises į kūrinį. Jiems uždrausta bet kokiu būdu ir forma naudoti ar atgaminti minėtąjį kūrinį. Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas yra galutinis.

VšĮ „Kultūros vadybos projektai“, VšĮ „Centrinė kūrybos studija“ bei R.Marcinkus 2009 m. gruodį organizavo bei reklamavo renginį, į jį buvo pardavinėjami bilietai. Tokie veiksmai buvo pripažinti neteisėtais ir galinčiais padaryti žalos teisėtiems kūrinio teisių turėtojams, kadangi muzikinio draminio kūrinio „Jėzus Kristus superžvaigždė“ autoriai niekam Lietuvoje nebuvo suteikę leidimo naudoti savo kūrinį.

Lietuvoje kūrinio išvertimo, atlikimo, atgaminimo ir kitokio panaudojimo atvejų neturint autoriaus leidimo yra pasitaikę ne vienas ir ne du, sakė ieškovui atstovavusios advokatų kontoros „AAA Baltic Service Company“ advokatas Andrius Iškauskas. „Tiesa, kai kuriems pažeidėjams pavyksta likti nepastebėtiems, tačiau kitus, kaip atsitiko šiuo atveju, suranda tikrieji teisių turėtojai. Lietuvos apeliacinio teismo priimtas sprendimas patvirtina, jog Lietuvoje autorių teisės gali būti efektyviai ginamos“, – sakė advokatas Andrius Iškauskas.

Teismas akcentavo, kad tiek ieškovas, tiek atsakovas veikia toje pačioje viešų pramoginių renginių organizavimo rinkoje, todėl yra laikytini konkurentais. VšĮ „Kultūros vadybos projektai“ ir VšĮ „Centrinė kūrybos studija“ surengus minėtą roko operą būtų pažeistos autorinės teisės ir nebebūtų ekonomiškai naudinga pakartotinai organizuoti roko operos pastatymo ar suteikti teisę tai daryti tretiesiems asmenims.

Byla įdomi ir tuo, jog buvo nagrinėjamas prevencinio pobūdžio ieškinys – R.Marcinkui, kaip galimam režisieriui, buvo uždrausta atlikti veiksmus, dėl kurių ateityje gali būti pažeistos išskirtinės ieškovo teisės į kūrinį. R.Marcinkus jam nepalankų anksčiau priimtą pirmosios instancijos sprendimą apskundė motyvuodamas tuo, kad jis nebuvo kūrinio režisierius, tačiau nesugebėjus to įrodyti, Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti pirmosios instancijos sprendimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min