Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 24d. 16:24

Teismas: P.Milašauskas valstybei turės sumokėti beveik 2 mln. litų

Teismas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Teismas

Buvęs Valstybės turto fondo (VTF) direktorius Povilas Milašauskas turės sumokėti 1,754 mln. litų Turto fondo naudai ir 13 tūkst. litų baudą, pirmadienį nusprendė Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas.

P.Milašauskas pripažintas piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi. Taip visiškai patenkintas prokurorų prašymas. Jam taip pat iki nuosprendžio įsigaliojimo palikta kardomoji priemonė – pasižadėjimas neišvykti. Nuosprendis per 20 dienų gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui.

Teismas nutarė, kad P.Milašauskas nepagrįstai ir neteisėtai pašalino Italijos verslininką Luigiterzo Bosca iš „Alitos“ privatizavimo konkurso. Kaip pareiškė teisėja Danutė Mickevičienė, dėl neteisėtų buvusio VTF vadovo veiksmų valstybė patyrė didelę žalą, be to, buvo sumenkintas valstybės įvaizdis užsienio investuotojų akyse.

Prokuroras Dainius Vilimas teigė esąs patenkintas teismo nuosprendžiu. Tuo metu P.Milašauskas tvirtino ketinąs nuosprendį skųsti.

2006-aisiais Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) yra įpareigojęs Valstybės turto fondą sumokėti Italijos verslininkui L.Boskai 1,754 mln. litų.

„Alita“ 2003 metais buvo parduota jos vadovų komandai už 57,55 mln. litų, nors geriausią 90,7 mln. litų pasiūlymą privatizuojant įmonę buvo pateikęs L.Bosca.

2006 metais VTF, pralaimėjęs bylą dėl neteisėto Italijos verslininko pašalinimo iš „Alitos“ privatizavimo, sumokėjo jam 1,75 mln. litų patirtos žalos kompensaciją.

Reikalavimui dėl patirtos žalos atlyginimo teisme numatomas trejų metų ieškinio senaties terminas, kuris šiuo atveju turėtų būti skaičiuojamas nuo LAT nutarties paskelbimo 2006-ųjų spalio 10 dienos.

Konstitucinis Teismas 2006 metais nusprendė, kad 2003 metų gruodžio mėnesio Vyriausybės nutarimas, įteisinantis akcinės bendrovės „Alita“ privatizavimą, prieštarauja Konstitucijai. Tais pačiais metais speciali Seimo komisija įvertino, kad privatizuojant „Alitą“ valstybei buvo padaryta 35,905 mln. litų žala. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

17:24
00:38
01:30

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min