Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Teisme – Palūšės gyventojų pergalė dėl laivų nuomos prie Lūšių ežero

Ignalinos rajono Palūšės kaimo gyventojai Apeliaciniame teisme pasiekė pergalę ginče su rajono savivaldybe dėl vandens inventoriaus nuomos ir prekybos Lūšių ežero pakrantėje konkurso.
Lūšių ežeras
Lūšių ežeras
Temos: 2 Laivas Palūšė

Apeliacinis teismas šią savaitę patenkino Palūšės kaimo bendruomenės ieškinį savivaldybei – pasak jo, savivaldybė konkursą pernai paskelbė neteisėtai bei neatsižvelgusi į vietos gyventojus, todėl panaikino konkursą paskelbusį ir jo sąlygas patvirtinusį administracijos vadovo įsakymą.

„Palūšės kaimo bendruomenė turi teisinį suinteresuotumą byloje nagrinėjamais klausimais, jos veikla yra susijusi su Lūšių ežero pakrantės Palūšės kaime kraštovaizdžio apsauga. Dėl to atsakovės (...) turėjo pareigą informuoti ir konsultuotis su ieškove, priimant sprendimus bei tvirtinant konkurso sąlygas dėl Lūšių ežero pakrantės aplinkosaugos ir kraštovaizdžio (...) dėl žemės sklype ežero pakrantėje planuojamos veiklos bei numatomų statyti statinių“, – teigiama Apeliacinio teismo nutartyje.

Be to, teismas pripažino, jog konkursas paskelbtas pažeidžiant gyventojų informavimą ir dalyvavimą priimant sprendimus įtvirtinančias Vietos savivaldos įstatymo nuostatas.

Teismas paliko galioti nepakeistą Panevėžio apygardos teismo birželį priimtą sprendimą.

Konkursą savivaldybė paskelbė pernai birželį, o rugsėjo pabaigoje buvo pasirašytos sutartys su trimis įmonėmis.

Tačiau bylą teisme inicijavusios Palūšės bendruomenės pirmininkas Arvydas Gaidelis dar pernai rudenį BNS teigė, jog kaimo gyventojų netenkino konkurso sąlygos, pagal kurias jo laimėtojas ant ežero kranto turėjo pastatyti tris bendrą vaizdą ir vaizdą į ežerą galinčius darkyti laikinus medinius statinius.

Bendruomenė teismams teigė ginanti viešąjį interesą, o planuojami statiniai nėra būtini, nes prie ežero jau yra vandens inventoriaus sandėliai.

Savo ruožtu, Ignalinos rajono savivaldybė teigė konkursu siekusi nustatyti aiškias taisykles inventorių nuomojantiems asmenims, nes anksčiau tai buvo daroma neteisėtai. Savivaldybė tikino, jog apie konkursą gyventojai buvo informuoti tinkamai, taip pat buvo surengti mero susitikimai Palūšės verslininkais bei vietos bendruomene.

Vis dėlto Apeliacinis teismas pažymėjo, kad savivaldybė apie šiuos susitikimus nepateikė jokių įrodymų, o pasitarimai 2021 metų spalį surengti tik su vietos verslininkais.

Šiemet balandį pirmosios instancijos teismas jau buvo atmetęs Palūšės kaimo bendruomenės inicijuotą ieškinį, tačiau Apeliacinis teismas bylą grąžino nagrinėti iš naujo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie 15min