Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 11d. 10:17

Teršalai uoste ir jūroje: gauti pirmieji tyrimų rezultatai

Teršalų surinkimo darbai
Indrės Jurčenkaitės / 15min nuotr. / Teršalų surinkimo darbai

Sekmadienį įvykus incidentui Klaipėdos jūrų uoste, Aplinkos apsaugos agentūros specialistai nuvyko į įvykio vietą ir paėmė vandens mėginius, skirtus išsiliejusių naftos produktų identifikavimui bei teršalų koncentracijai nustatyti. Pirmieji atliktų tyrimų rezultatai rodo, jog incidento metu į aplinką pateko dyzelinas, skelbia Aplinkos apsaugos agentūra.

Vandens mėginiai paimti trijose vietose Klaipėdos jūrų uoste, ties I Melnrage ir II Melnrage. Ištyrus mėginius laboratorijoje, nustatyta, kad uosto teritorijoje pasklidę teršalai yra dyzelinas.

Mėginių paimtų ties I ir II Melnrage rezultatai, skirti nustatyti išsiliejusių teršalų koncentraciją paviršiniuose vandenyse, turėtų paaiškėti trečiadienį. Gavus tyrimų rezultatus ir žinant kokia medžiaga ar medžiagų̨ mišinys išsiliejo akvatorijoje, Aplinkos apsaugos departamentas įvertins padarytą žalą aplinkai, kurią privalės atlyginti už įvykusį incidentą atsakingi asmenys.

Rugpjūčio 9 d. pasirodžius informacijai, jog Klaipėdos jūrų uosto teritorijoje pastebėta naftos produktų dėmę vandens paviršiuje, į darbus įsijungė jungtinės aplinkosaugininkų, Karinių jūrų̨ pajėgų̨ štabo, Priešgaisrinės apsaugos tarnybos bei pasieniečių̨ pajėgos. Siekiant suvaldyti situaciją ir išsiaiškinti taršos mąstą bei jos šaltinį, buvo paimti vandens mėginiai, atlikti teršalų̨ judėjimo modeliavimai️, operatyviai vykdyti teršalų dėmės jūrų uosto teritorijoje ir jūroje lokalizavimo darbai bei atlikti mechaniniai teršalų̨ surinkimo darbai. Pirmadienį išsilieję teršalai lokalizuoti, toliau vykdomas jų surinkimas ir neutralizavimas.

Antradienį papildomai bus imami vandens ir smėlio mėginiai ties Melnrage, Girulius, Karkle, Palanga ir Smiltyne. Tyrimų rezultatus planuojama turėti šios savaitės bėgyje.

Kaip anksčiau skelbė 15min, uostamiesčio paplūdimiuose kol nebus gauti tyrimų rezultatai maudytis nerekomenduojama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min