Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 18d. 16:42

Tėvų forumas apskundė teismui Kauno tarybos sprendimą branginti darželius rajono vaikams

Vaikų darželis „Prasminga jaunystė“
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Asociatyvi nuotrauka: vaikų darželis

Asociacija „Lietuvos tėvų forumas“ (LTF) apskundė Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmams Kauno miesto savivaldybės tarybos šių metų spalio 15 d., kuriuo, smarkiai padidinamas mokestis Kauno miesto vaikų darželius lankantiems, bet mieste negyvenantiems tėvų vaikams.

LTF pranešime žiniasklaidai rašo, kad tokiu būdu šiurkščiai pažeidžiamos prioritetinės vaiko teisės ir įvedamos diskriminacinės atrankos nuostatos.

„Mūsų Konstitucijoje, visuose įstatymuose, valstybės vadovų, ministrų ir kitų tarnautojų lūpose vaikai yra įvardijami kaip mūsų šalies ateitis ir didžiausias rūpestis, vaikų teisės skelbiamos prioritetinėmis, tačiau viduryje Lietuvos bandomas įvykdyti teisinis nihilizmas ir grubus vaiko teisių pamynimas, atrodo, niekam iš mūsų valdžios nerūpi. Net tiesiogiai atsakinga institucija – Vaiko teisių apsaugos ir Įvaikinimo tarnyba – kol kas nesugebėjo pareikšti savo pozicijos šiuo klausimu. Ar be teismo institucijos yra dar nors viena veiksni ir atsakinga valstybės tarnyba, kuri galėtų užtikrinti mūsų vaikų teises ir geriausius jų interesus?" – klausė Lietuvos tėvų forumo pirmininkas Darius Trečiakauskas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Darius Trečiakauskas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Darius Trečiakauskas

Anot D.Trečiakausko, įsigaliojus Kauno miesto tarybos sprendimui, mokestis už darželius ne Kaune gyvenamąją vietą deklaravusių tėvų vaikams bus didesnis maždaug 16 kartų nei kitiems vaikams: per mėnesį jiems už ugdymą darželyje vietoje 12 eurų teks mokėti 200.

Į Lietuvos tėvų forumą kreipėsi Kauno miesto darželinukų tėvų, kuriems naujasis Kauno miesto tarybos patvirtintas aprašas, apribojantis kitose savivaldybėse registruotų tėvų vaikus priimti ir ugdyti Kauno miesto savivaldybės ikimokyklinio arba priešmokyklinio ugdymo grupėse, nenumatant tokiems vaikams lengvatų, yra diskriminacinis.

„Šis Kauno miesto tarybos sprendimas yra skandalingas. Veiksni ir atsakinga Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba turėtų nedelsdama imtis tyrimo ir aiškintis, kaip toks savivaldos sprendimas galėjo būti priimtas apskritai. Lietuvos tėvų forumo tikslas – atstovauti vaikų ir jaunimo interesams, ginti jų teises įvairiose valstybės institucijose, todėl tikimės teisiniu keliu užkardyti šį sprendimą", – sakė D.Trečiakauskas. LTF vadovas įsitikinęs, kad dėl šios priežasties finansiškai nukentės ne tik Kauno rajono vaikų tėvai, bet ir iš kitų savivaldybių atvykusios studentų šeimos, kurių Kaune labai daug.

BNS rašė, kad spalio viduryje Kauno miesto savivaldybės taryba nusprendė smarkiai pabranginti mokestį už vaikų darželius mieste neregistruotų tėvų vaikams.

Iki šiol 58 centus siekęs dienos mokestis už darželį keliamas iki 9,2 euro. Miestiečių vaikams šis mokestis bus kompensuojamas, todėl jie ir toliau mokės tik 58 centus, tačiau tiems tėvams, kurie mieste nedeklaruoti, reikės mokėti visą kainą.

„Paimta vidutinė reikšmė ir padalinta iš dienų skaičiaus, kiek lanko vaikas. Tai gauta 9 eurai 20 euro centų. Tai yra savikaina, kurią gyventojai mokėtų priėmus šį sprendimą už ugdymo sąlygų tenkinimą ikimokyklinėse ugdymo įstaigose“, – tuomet sakė laikinoji Švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė.

Jeigu tik vienas iš tėvų registruotas mieste, savivaldybė pagal numatytą tvarką kompensuos apie pusę sumos, todėl mokėti reikės 4,89 euro už dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min