Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 02, 11:04

Tiesa ar melas? Jonas Jarutis: pasieniečiai turi ginklų, bet neturi šovinių

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai turi ginklų, bet neturi šovinių, teigia Seimo pirmininkės pavaduotojas, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys „valstietis“ Jonas Jarutis. Tą patį yra tvirtinę ir daugiau parlamentarų, bet ar jie teisūs?
Jonas Jarutis Tik prenumeratoriams Patikrinta
Jonas Jarutis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Apie tai, kad pasienio pareigūnai neturi šovinių, J.Jarutis užsiminė antradienį per Seimo posėdį, kai buvo svarstomas nepaprastosios padėties pratęsimo Lietuvoje klausimas.

Pasieniečiai nepasiruošę ginti šalies – turi ginklų, bet neturi šovinių.

„Nepaprastosios padėties įvedimas yra tam, kad kažką per tą laikotarpį, kai yra nepaprastoji padėtis, valstybė galėtų padaryti namų darbus. O ką mes girdime? Pasieniečiai nepasiruošę ginti šalies – turi ginklų, bet neturi šovinių, nežino kažkokių reagavimo planų atsitikus valandai x“, – kalbėjo politikas.

Į šį pasisakymą iš karto sureagavo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir tikino, kad visa tai – netiesa.

„Noriu pažymėti, kad mūsų pasieniečiai tikrai yra apginkluoti. Taip, tenka apgailestauti, kad iki šiol nė viena valdžia nesirūpino ir mūsų pasieniečiai neturėjo NATO standartus atitinkančios ginkluotės. Bet ši Vyriausybė priėmė sprendimus ir iki metų pabaigos už 3,5 mln. eurų kariuomenė nuperka mūsų VSAT pareigūnams NATO standartus atitinkančią ginkluotę. <...> Tai yra netiesa, kas yra bandoma kalbėti apie apnuogintus pasieniečius“, – Seime teigė ministrė.

Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Agnė Bilotaitė
Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Agnė Bilotaitė

Pasiskundė profsąjunga

O kaip yra iš tikrųjų – VSAT pareigūnai turi šovinių ginklams ar ne?

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Jūs klausiate – tikriname mes
Įveskite politiko ar kito visuomenės veikėjo teiginį, kurį reikia patikrinti. Jei tik įmanoma, nurodykite, kur ir kada tai buvo pasakyta.
* privalomi laukai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min