Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 1d. 11:23

Tomas Janeliūnas: „Tai, ką jūs veikėte Seime vakar, yra išties niekšinga“

Ramūnas Karbauskis, Gabrielius Landsbergis
15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis, Gabrielius Landsbergis

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius dr. Tomas Janeliūnas griežtai įvertino Seimo, antradienį taip ir nesugebėjusio priimti sprendimo dėl atlyginimų padidinimo su koronavirusu kovojantiems medikams, darbą. T.Janeliūnas savo paskyroje feisbuke viešai pasišlykštėjo ir Seimo valdančiaisiais, ir opozicija.

Antradienį Seimas svarstė medikams už karantino metu išdirbtą laiką pavojingomis sąlygomis skirti priedus. Už tai po pateikimo vieningai pasisakė visi posėdyje dalyvavę Seimo nariai. Tačiau projektas parlamento posėdžio metu opozicijos iniciatyva pakito – priedus pasiūlyta skirti ir tiems medikams, kurie dirba karantino metu, nors nebūtinai pavojingomis sąlygomis, taip pat – juos padidinti. Tam pasipriešino valdantieji – ištraukė korteles ir balsavimas žlugo. Taip tautos atstovai pasielgė ir perbalsuodami dėl pataisų priėmimo.

Seimo valdantieji ir opozicija po žlugusio balsavimo pažėrė kaltinimų vieni kitiems. Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasipiktino Seimu ir pavadino šį įvykį fiasko.

„Tokios situacijos, kaip dabar, niekada neturėjom. Visi keičia savo įpročius. Verčiasi per galvą, bet daro ką gali – kas pamokas ir paskaitas perkelia į Zoom ar Teams, kas maistą pradeda vežioti iki namų, o kažkas 24/7 dirba su užkrėstaisiais, su veidą baigiančiomis nugraužti kaukėmis...

Nepaprastas laikas, nepaprasti darbai. Bet tik Seimo nariai įpročių nekeičia. Jiems ir toliau yra svarbesnis užsiėmimas „kieno projektas“ ir „kieno pataisos“. Ir tas pats žaidimas – „jie sužlugdė balsavimą! Jie niekšai!“ Žinot, tai, ką jūs veikėte Seime vakar, yra išties niekšinga. Tiek valdančiosios, tiek opozicinės partijos.

Toliau savo smėlio žaidimus žaidžiat, smėliuku mėtotės. Visi imasi nepaprastų sprendimų. Tai gal ir jums laikas imtis kažko, kad pakeistumėte savo įpročius? Priimkit tik 10 proc. tų įstatymų, bet kartu. Pjaukitės užsidarę kabinete iki kraujo, bet susitarkite dėl kompromiso. O ne renkite spektaklius posėdžių salėje. Tas kontrastas, kaip elgiasi didžioji dalis visuomenės ir Seimas – tai kaip tarp karantino besilaikančių piliečių ir tų kelių budulių kelte, kurie keikiasi, spjaudosi ir grasina kitiems. Tai jūs ten, Seime, esate tie buduliai, dėl kurių šlykštu ir gėda“, – rašo T.Janeliūnas.

Tomas Janeliūnas parašė viešą laišką valdantiesiems: jūs parazitai!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

05:52
17:54
02:59

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min