Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 lapkričio 13d. 12:54

Generalinis prokuroras nubaudė tris prokurorus griežčiausia bausme – atleido iš pareigų

Donatas Puzinas, Ugnius Vyčinas
15min montažas / Donatas Puzinas, Ugnius Vyčinas

Generalinio prokuroro Evaldo Pašilio įsakymais penktadienį iš pareigų atleisti trys prokurorai, kurių atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų, rašoma Generalinės prokuratūros pranešime.

Kaip jau buvo pranešta, Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai Nerijus Marcinkevičius ir Ugnius Vyčinas bei Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamo persekiojimo skyriaus prokuroras Donatas Puzinas po sulaikymo gegužės 13 d. buvo nedelsiant nušalinti nuo pareigų, jų atžvilgiu taip pat buvo pradėti tarnybiniai patikrinimai, kurie baigti lapkričio 10 d.

Susipažinęs su tarnybinių patikrinimų išvadomis bei teikimais dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo generalinis prokuroras Evaldas Pašilis priėmė sprendimą taikyti griežčiausią tarnybinę nuobaudą – atleidimą iš pareigų.

„Visuomenė pagrįstai tikisi ir reikalauja, kad bet kuris valstybei prisiekęs tarnauti žmogus, nepaisant jo užimamų pareigų, savo pareigas vykdytų dorai, atsakingai, skaidriai ir nesavanaudiškai, vadovaudamasis įstatymu. Prokurorams, kuriems yra suteikta labai daug išskirtinių įgaliojimų bei jų nepriklausomumą užtikrinančių garantijų, įskaitant ir socialines, šie reikalavimai yra dar didesni. Todėl esu įsitikinęs, kad tais atvejais, kai, deja, kyla pagrįstos abejonės dėl prokuroro reputacijos, jo veiklos skaidrumo, nešališkumo, etikos bei įstatymo vykdymo, neturiu jokios, nei formalios, nei moralinės teisės, ieškoti galimybių priimti kitokį sprendimą." – teigia generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Evaldas Pašilis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Evaldas Pašilis

Dar tebevykstant tarnybiniam patikrinimui N.Marcinkevičius ir D.Puzinas pateikė prašymus ir buvo atleisti iš tarnybos prokuratūroje jiems patiems prašant, tačiau priėmus sprendimus, kad už tarnybinio patikrinimo metu nustatytus pažeidimus jiems turėtų būti paskirta griežčiausia tarnybinė nuobauda – atleidimas iš tarnybos, šie asmenys nebebus laikomi esantys nepriekaištingos reputacijos ir jiems bus taikomos teisinės pasekmės kaip asmenims, kurie buvo atleisti paskyrus tarybinę nuobaudą – atleidimą iš tarnybos.

Primename, kad ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus duomenų apie tai, kad minimi trys bei kiti įtariamieji, iš viso 11 asmenų, veikdami nepriklausomai vienas nuo kito, neformaliai susitikinėja su vienu Kaune praktikuojančiu advokatu Šarūnu Mickevičiumi ir aptaria jų žinioje esančių ikiteisminių tyrimų eigą, neviešintinus duomenis bei galimybes priimti proceso sprendimus, kuriais suinteresuoti šio advokato neoficialiai atstovaujami privatūs asmenys. Galimai tokiu būdu tam tikrais atvejais buvo siekiama materialinės ar kitokios naudos. Ikiteisminio tyrimo metu gauta duomenų ir apie kitas galimai padarytas nusikalstamas veikas.

Šį ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir organizuoja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas, atlieka Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Nuo 2016 m. pradžios iki dabar 43 prokurorams po tarnybinių patikrinimų buvo skirtos įvairios tarnybinės nuobaudos, iš jų 9 – atleisti, 4 pažeminti pareigose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

19:56
13:58
00:46

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min