Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 10 27

TTK: projektas dėl konservatoriaus E.Vareikio įgaliojimų nutraukimo prieštarauja Konstitucijai

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) nusprendė, kad nutarimo projektas, kuriuo siūloma nutraukti konservatoriaus Egidijaus Vareikio įgaliojimus, galimai prieštarauja Konstitucijai.
Egidijus Vareikis
Egidijus Vareikis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Už išvadą, kad nutarimo projektas gali neatitikti Konstitucijos, trečiadienį balsavo 3 TTK nariai, prieš buvo irgi 3.

Kadangi komiteto narių balsai pasiskirstė po lygiai, lėmė už projekto prieštarą Konstitucijai balsavusio komiteto pirmininko konservatoriaus Stasio Šedbaro balsas. Seimo vicepirmininkas konservatorius Česlovas Stankevičius nusprendė balsavime nedalyvauti.

E.Vareikis etikos sargų akiratyje atsidūrė dėl Viešojo administravimo institute vestų seminarų. Pats parlamentaras anksčiau aiškindamasis komisijai tvirtino nemanantis, jog nusižengė Konstitucijai, ir situaciją vadino „gan nemaloniu nesusipratimu“.

Dėl projekto toliau spręs Seimas, balsuodamas dėl komiteto išvados. Jeigu jai bus pritarta, projektas bus atmestas, tačiau Seimas taip pat gali nuspręsti ir imtis nutarimo nepaisydamas neigiamos TTK išvados.

Nutarimo projektą, kuriuo siūloma nutraukti E.Vareikio įgaliojimus neatsisakius darbo, nesuderinamo su Seimo nario pareigomis, įregistravo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) pirmininkas Algimantas Salamakinas.

Etikos ir procedūrų komisija yra priėmusi išvadą, kad skaitydamas paskaitas parlamentaras E.Vareikis nusižengė Seimo statutui, reikalaujančiam atsisakyti su mandatu nesuderinamų pareigų.
Šiuo sprendimu konstatuota, kad E.Vareikis pažeidė Seimo statuto 6 straipsnį. Jis numato, kad „Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybės įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse“.

Konstitucijos 63 straipsnis numato, kad Seimo nario įgaliojimai nutrūksta, jei jis pereina dirbti arba neatsisako darbo, nesuderinamo su Seimo nario pareigomis.

E.Vareikis etikos sargų akiratyje atsidūrė dėl Viešojo administravimo institute vestų seminarų. Pats parlamentaras anksčiau aiškindamasis komisijai tvirtino nemanantis, jog nusižengė Konstitucijai, ir situaciją vadino „gan nemaloniu nesusipratimu“.

EPK išvadoje pateikiami duomenys, jog Lietuvos viešojo administravimo institutas parlamentarui už birželio 9 dieną skaitytą paskaitą sumokėjo 720 litų, birželio 14 dieną – 640 litų dydžio atlyginimą.

Komisijos išvadoje teigiama, kad birželio 9 dieną, kai E.Vareikis skaitė paskaitą Lietuvos viešojo administravimo institute, vyko Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdis. Jo vadovą E.Vareikis įspėjo, kad posėdyje nedalyvaus dėl svarbios priežasties, kurios konkrečiai nenurodė.

Tai ne pirmas kartas, kai Seimo nariui tenka aiškintis dėl panašios situacijos – komisija kadencijos pradžioje jau yra svarsčiusi Seimo narį ir pripažinusi, kad jo dėstytojavimas kertasi su Konstitucija.
Seimo nutarimai priimami paprasta balsų dauguma.

E.Vareikis į parlamentą išrinktas pagal Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą. Jeigu Seimas nutrauktų jo įgaliojimus, į parlamentaro mandatą pretenduotų Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Vidas Urbonavičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius