TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tūkstantmečio koncerte liesis lietuviški kūriniai

Šį vakarą koncertų salėje programą pristatys fortepijono meistrai Sonata ir Rokas Zubovai.
Organizatorių nuotr. / Šį vakarą koncertų salėje programą pristatys fortepijono meistrai Sonata ir Rokas Zubovai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Trečiadienio vakarą Klaipėdos koncertų salėje vyks Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimui skirtas koncertas.

Jame programą pristatys Klaipėdos choras „Aukuras“ bei Sonatos ir Roko Zubovų fortepijoninis duetas. Koncerte skambės šios iškilmingos sukakties proga sukurti lietuvių kompozitorių Algirdo Martinaičio, Nijolės Sinkevičiūtės opusai bei M. K. Čiurlionio harmonizuotos lietuvių liaudies dainos „Oi giria giria“ aranžuotė, kurią sukūrė pats kompozitoriaus provaikaitis R.Zubovas.

Vlado Braziūno poetiniu tekstu parašytoje Algirdo Martinaičio kantatoje ,,Gratulationes Lithuaniae“ (lot. – „Sveikinimai Lietuvai“) pasakojama apie Lietuvos istoriją nuo krikšto, karaliaus Mindaugo karūnavimo laikų, minimi svarbūs Lietuvos istorijai veikalai. Atliekant kūrinį dalyvaus aktorius Šarūnas Juškevičius. Šis A.Martinaičio kūrinys yra šiais metais vyksiančios Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės „Amžių sutartinė“ repertuare.

Nijolės Sinkevičiūtės penkių dalių „Lietuviškoje siuitoje“ lietuvių liaudies žodžiai, dainų intonacijos ir dermės darniai susilies su šiuolaikinės muzikos stiliais, atskleis nuostabią mūsų Baltijos šalies istoriją. Kompozitorė dažnai matoma dainuojanti chore „Aukuras“, tad nenuostabu, jog choro repertuare yra nemažai jos kūrinių.

Koncerto metu taip pat skambės lietuvių kilmės kompozitoriaus ir pianisto Vyto Bakšio aranžuota Ludwigo van Beethoveno ,,Chorinė fantazija.“ V.Bakšys gyvena Bostone, kur neseniai koncertuoti buvo nuvykę S. ir R.Zubovai. Tai buvo trumpas Zubovų sugrįžimas į šalį, kurioje pianistai praleido beveik dešimt gyvenimo metų. studijuodami ir tobulindami savo profesinius įgūdžius.

Ansamblis „Duo Zubovas“ yra gana populiarus ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Dueto repertuare vyrauja originalūs kūriniai fortepijonui keturiomis rankomis bei dviem fortepijonams, tarp jų nemažai lietuviškos muzikos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min