-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 06 26

Turistai laikosi taupymo režimo

Kauną lankantys turistai šiais metais atidžiau skaičiuoja atsivežtus pinigus. Tokias tendencijas labiausiai pastebėjo suvenyrais prekiaujančių parduotuvių darbuotojos.
Verslininkai iš Japonijos Kaune neturėjo laiko daug išlaidauti. Į suvenyrų parduotuvę užsuko tik akimirkai.
Verslininkai iš Japonijos Kaune neturėjo laiko daug išlaidauti. Į suvenyrų parduotuvę užsuko tik akimirkai. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Jos su nostalgija prisimena ankstesnius metus, kai į parduotuvę užsukę turistai prisipirkdavo staltiesių, drabužių iš lino ir didesnių gintaro papuošalų.

„Dabar labiausiai perkami nedideli gintaro dirbiniai, medžiaginės puodkėlės, servetėlės ir kiti suvenyrai, kurių vieno kaina nėra didesnė nei 10 Lt“, – apgailestavo Rotušės aikštėje įsikūrusios suvenyrų parduotuvės pardavėja Loreta Jakaitienė.

Pasak jos, anksčiau labai daug pirkdavę japonų turistai šiemet ypač taupūs. „Neseniai atvykusi grupė labai turtingų japonų tik pavaikščiojo po parduotuvę, apžiūrėjo ir išėjo taip nieko ir nenupirkę. Iš pirmų lūpų girdėjau, kad Japonijoje krizė labai paveikė žmonių gyvenimą ir sumažino vartojimą. Keliauti jie nenustojo, nes tuo pasirūpina valstybė – pensijų fondai leidžia jiems keliauti labai pigiai. Tačiau atvykę į svečią šalį jie labai riboja savo išlaidas“, – pasakojo L.Jakaitienė.

Nori atsiskaityti eurais

„15min“ kalbinti turistai neslėpė, kad Lietuvoje išleistų daugiau pinigų, jei už paslaugas ir pirkinius galėtų atsiskaityti ne tik litais, bet ir eurais ar savo šalies pinigais.

„Pastebėjau, kad daug kur prašoma tik litų. Dar gerai, kad kortele galima atsiskaityti. Nes litų neturiu daug išsikeitęs. Kadangi prieš tai buvome Latvijoje, kur priėmė ir eurus, tai daugiau jų atsivežėme ir čia. Tik kad pas jus jų niekam nereikia“, – skundėsi prie Kauno marių sutiktas 26-erių Lucas Anerizio.

Kaune antrąkart besilankantis italas prisipažino daugiausia išleidžiantis maistui ir gėrimams. „Tam tikrai netaupau“, – šyptelėjo turistas. Pasak jo, nei jis, nei kartu keliaujantys draugai nėra griežtai nustatę, kiek gali per dieną išleisti. „Tai priklauso nuo dienos. Suvenyrų dar nepirkome, bet jau buvome parduotuvėse. Mačiau, kad kainos normalios. Prieš išvažiuodami ką nors tikrai pirksime“, – tikino L.Anerizio.

Išleistų daugiau, jei galėtų atsiskaityti eurais.

Kad eurų išsikeitimo klausimas aktualus nemažai dailiai turistų, patvirtino ir Kauno regiono turizmo informacijos centro (TIC) darbuotojai. Pasak centro atvykstamojo turizmo vadovės Ingos Pažereckaitės, beveik kiekvienas užsukęs turistas klausia, ar Kaune galima atsiskaityti eurais. „Tai turistams būtų labai patogu. Išgirdę, kad tokios galimybės kol kas nėra, jie iškart klausia, kur išsikeisti pinigus. Gerai, kad netoli mūsų TIC'o yra „Snoriukas“. Ten juos ir siunčiame, o kartais net palydime“, – pasakojo I.Pažereckaitė.

 Vokiečiai aktyviausi ir dosniausi

Kauno regiono TIC duomenimis, šiemet sausio–gegužės mėnesiais Laisvės alėjoje įsikūrusiame TIC'e apsilankė 26 830 užsienio turistų. Pernai tuo pačiu metu apsilankė 22 915 turistai, t. y. 3915 užsienio svečiais mažiau nei šiemet. Kaip ir pernai, šiemet daugiausia Kauną lankė vokiečiai, ispanai ir britai. Truputį mažiau buvo turistų iš Suomijos, Lenkijos, Japonijos ir Italijos.

„Iš pas mus užsukančių, mažiausiai taupūs atrodo vokiečiai. Jie neprašo viešbučio nakčiai už 30 Lt, domisi, kad nakvynės sąlygos būtų geros. Smalsauja ir dėl parduotuvių, kuriose galėtų įsigyti suvenyrų“, – pasakojo Kauno regiono TIC Atvykstamojo turizmo vadovė.

Taupiausi iš pažiūros yra britai. Pasak I.Pažereckaitės, į Kauną atvykstantys britai paprastai iš anksto būna pasidomėję viešbučių ir nakvynės namų kainomis, užsisakę kambarius. Jie mažai lankosi ir viešojo maitinimo įstaigose ar parduotuvėse.

Kruizinių laivų keleiviai linkę išlaidauti

Tuo metu, kai kauniečiai skundžiasi, kad turistai taupo, Klaipėdos verslininkai džiūgauja, jog krizė jų svečių įpročių nepakeitė. Tuo savo akimis įsitikino „15min“ žurnalistė, dieną praleidusi su kruizinio laivo „Zenith“ turistais. Vyresnio amžiaus ispanės nė nesimatavusios Klaipėdos senamiestyje įsigijo kelis gintaro vėrinius po keliasdešimt eurų. Dar plačiau piniginės atsivėrė Palangos gintaro muziejuje.

Užtikrinti, kad muziejaus parduotuvėlėje parduodamas gintaras „šimtaprocentinis“, ispanai noriai čia apsipirko. Vieni apsiribojo vėriniais po 17–25 eurus, kiti gintaro karolių, apyrankių ar gabalėlių įsigijo už kelis šimtus eurų. O viena turistė, kruizui po Baltiją išsiruošusi iš Meksikos, porai papuošalų su gintaru nepagailėjo 500 eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius