Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 29d. 11:54 , Atnaujinta: 2014 lapkričio 29d. 15:07

Kandidatu į Vilniaus merus tapęs Petras Gražulis: „Esu teistas ir prie to pripratęs“

Petras Gražulis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Petras Gražulis

Šeštadienį partijos „Tvarka ir teisingumas“ taryba patvirtino Seimo narį Petrą Gražulį kandidatu į Vilniaus merus kovą vyksiančiuose rinkimuose. Kaune „tvarkiečiai“ kelia Seimo nario Rimo Antano Ručio žmonos, Kauno savivaldybės tarybos narės Aušros Ručienės kandidatūrą, Klaipėdoje – mediką, tarybos narį Artūrą Razbadauską.

Šiauliuose „tvarkiečiai“ mere mato aplinkos viceministrę Daivą Matonienę, Panevėžyje – Panevėžio savivaldybės tarybos narį Sigitą  Čingą.

„Gal ir neturėsime visų penkių didžiųjų miestų merų, bet manau, pasirodysime sėkmingai“, – pirmųjų tiesioginių merų rinkimų rezultatus didžiuosiuose šalies miestuose prognozavo „tvarkiečių“ rinkimų štabo vadovas Kęstas Komskis.

P.Gražulis kandidatu į Vilniaus miesto merus „tvarkiečių“ Vilniaus skyriaus buvo pasirinktas tik penktadienį. Šio skyriaus pirmininkas, buvęs Vilniaus meras ir buvęs europarlamentaras, Juozas Imbrasas tikino, kad P.Gražulis turi šansų laimėti rinkimus Vilniuje, nes jau keturis kartus yra laimėjęs Seimo rinkimus vienmandatėje apygardoje.

P.Gražulis sako, kad mestų Seimo nario mandatą, jei vilniečiai jį pasirinks kovą vyksiančiuose tiesioginiuose merų rinkimuose.

R.Paksas tikino, kad P.Gražulis yra vienas iš geriausių partijos atstovų, nors žiniasklaida neva jį pristato ne tokį, koks jis yra iš tiesų.

„Kas kas, bet jis vogti tai tikrai neleis“, – sakė R.Paksas.

Jis pripažino liūdintis, kad Vilniaus mero rinkimuose dalyvauti atsisakė R.Skaisgirys, bet vylėsi, kad jis dar spės su „tvarkiečiais“ sudalyvauti ne vienoje rinkimų kovoje.

„Manau, kad jie dar turės perspektyvoje, kada pasimatuoti jėgomis“, – sakė R.Paksas teigdamas, kad iki šiol tiki, jog R.Skaisgirys būtų buvęs puikus kandidatas į sostinės merus.

Tuo tarpu „tvarkietis“ europarlamentaras Valentinas Mazuronis sprendimą į Vilniaus merus kelti P.Gražulio kandidatūrą savo „Facebook“ profilyje pavadino „partijos pabaigos pradžia“.

Valentino Mazuronio pareiškimas „Facebook“ tinkle
Valentino Mazuronio pareiškimas „Facebook“ tinkle

Nuolat partijos sprendimus kritikuojančius Mazuronius Rolandas Paksas šeštadienį paminėjo sakydamas kalbą. Nepatenkintiems „tvarkiečiams“ jis dūrė fraze: „Gal jiems sparnai ne vietoje išaugo?“.

P.Gražulis meta gėjų kortą

Pats P.Gražulis pripažino, kad jam žinia apie tai, kad partija pasirinko jį kandidatu į Vilniaus merus buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus. Komandiruotės į Kišiniovą dėl partijos tarybos posėdžio atsisakęs P.Gražulis sako, kad taip pat mestų ir Seimo nario mandatą, jei vilniečiai jį pasirinks kovą vyksiančiuose tiesioginiuose merų rinkimuose.

„Jei būčiau išrinktas Vilnaius meru, atsisakyčiau Seimo nario mandato ir stengčiausi mieste padaryti tvarką, kurios, manau, šiuo metu nėra. Vilnius praskolintas, praktiškai ant bankroto ribos. Vilniaus lyderiai įsipainioję į įvairiausius interesus. Aš esu visiškai laisvas, nepriklausomas ir principingas. Jei mane išrinks, tai gėjų paradų nebus“, – teigė P.Gražulis.

Aš esu teistas, prie to pripratęs, drąsus ir nieko nebijau, net homoseksualų, – sakė P.Gražulis.

„Tvarkietis“ pripažino iš pradžių bandęs atsisakyti būti keliamas kandidatu į Vilniaus meru, tačiau jį įkalbėjęs partijos pirmininkas R.Paksas.

„Jei Seimo narys būtų vienas, tai tada tikrai būtų svarbesnė Seimo nario vieta, bet dabar, kai Seimo narių 141, tai Vilniaus mero vieta yra svarsbesnė“, – sakė jis.

P.Gražulis sakė, kad dauguma bijo būti kandidatais į Vilniaus metus, nes prieš juos neva iškart pradedami ikiteisminiai tyrimai. „Aš esu teistas, prie to pripratęs, drąsus ir nieko nebijau, net homoseksualų“, – rėžė jis.

Iš Seimo į merus taikys ne vienas

P.Gražulis bus ne vienintelis „tvarkietis“ Seimo narys, bandysiantis tapti meru. Į Šilalės merus keliamas Remigijus Žemaitaitis.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Remigijus Žemaitaitis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Remigijus Žemaitaitis

Kretingos mere gali bandyti tapti ir „tvarkietė“ Seimo narė Jolita Vaickienė. R.Paksas šeštadienį tvirtino, kad partija rekomenduoja vienmandatėse išrinktiems Seimo nariams R.Žemaitaičiui ir J.Vaickienei nesitaikyti į merus, tačiau kai kurie jų „yra labai užsispyrę r labai nori kautis“. Tokia esą yra ir J.Vaickienė.

Tiesa, kol kas jos kandidatūra nėra patvirtinta, sprendimas paliekamas partijos prezidiumui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:12
39:35
01:36

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min