Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 30d. 13:38

Ugniagesiai verčiami sutikti, kad būtų mažinami atlyginimai

Ugniagesiai
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Ugniagesiai

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga penktadienį išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad Kauno rajono ugniagesiai yra verčiami pasirašyti darbo sutartis, kuriose sumažinamas jų atlyginimas.

Pranešime teigiama, kad viešosios įstaigos Kauno rajono Priešgaisrinės saugos tarnybos direktorius Saulius Grukauskas raštu kreipėsi į ugniagesius gelbėtojus, siūlydamas, kad būtų mažinami jų atlyginimai. Ugniagesiams siūloma pasirašyti pakeistas darbo sutartis, pagal kurias atlyginimas nuo 915 litų sumažėtų iki 805 litų. Sutikimai turi būti pasirašyti iki lapkričio 1 dienos, nors raštas parengtas tik spalio 14 dieną.

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga apie darbuotojų darbo sąlygų pasikeitimų organizavimą sužinojo tik šiomis dienomis. Rašte teigiama, jog tai daroma, „kad nereikėtų mažinti Kauno rajono ugniagesių komandų skaičiaus ar ugniagesių skaičiaus komandose.“

„Koks miestelis – Vandžiogala, Poderiškės, Kulautuva, Vilkija ar kitas – liks be ugniagesių, nuspręs Kauno raj. savivaldybė, nors, profesinės sąjungos nuomone, sprendimo teisę dėl saugumo užtikrinimo mažinimo turi tik patys Kauno rajono bei visos Lietuvos piliečiai. „Kauno rajono savivaldybė veikia slapčia ir nesiteikia tartis su darbuotojų atstovais, kaip numato Darbo kodeksas ir kiti teisės aktai“, – sakė Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Saulius Džiautas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min