Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 spalio 26d. 19:11

Ugniagesių fiksuota Alytaus gaisro įvykių chronologija skiriasi nuo ministrės R.Tamašunienės

Rita Tamašunienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Rita Tamašunienė per vidurį ir Mindaugas Kanapickas, PAGD direktoriaus pavaduotojas
Penktadienį paskelbta, kad daugiau nei savaitę trukęs gaisras Alytuje, naudotų padangų gamykloje „Ekologistika“, užgesintas. Kaip su gaisru buvo kovojama nuo pirmojo skambučio, trečiadienį Vyriausybėje pasakojo vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Dabar savo įvykių chronologiją 15min prašymu pateikė ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Ugniagesių ir ministrės informacija skiriasi ne tik pateiktų duomenų išsamumu, tačiau ir faktais.

Pavyzdžiui, R.Tamašūnienė teigė, kad 2:59 val., praėjus dviem minutėms po pirmojo pranešimo apie gaisrą, į įvyko vietą išvyko „2-oji komanda“.

„Į įvykio vietą iškart išskubėjo dar 9 automobilinės cisternos, 3 automobilinės kopėčios, 1 žarnų automobilis, 1 vandens transporto automobilis, 1 kvėpavimo organų apsaugos aparatų automobilis, 1 putokšlio automobilinė cisterna”, – Vyriausybėje kalbėjo ministrė.

PAGD įvykių chronologijoje papildomų pajėgų išvykimo faktas nėra nurodyta. Įrašytas tik atvykimo laikas – 05:02 val.

Taip pat spalio 21 dieną, pirmadienį, ministrės teigimu, buvo gautas Alytaus mero Nerijaus Cesiulio prašymas pasitelkti valstybės rezervą ir gauti 250 kaukių ir filtrų. Esą tą pačią dieną filtrai ir kaukės buvo pristatyti.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rita Tamašunienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rita Tamašunienė

Departamentas tuo metu pažymi kitaip. Jo žiniomis, į vietą buvo pristatyta ne 250, o 100 kaukių ir 500 filtrų.

Verta paminėti ir tai, kad PAGD įvykių sekoje nėra įrašytas antradienį paskelbtas klaidingas faktas, kad gaisras yra užgesintas. To savo chronologijoje nepaminėjo ir ministrė. Vidaus reikalų ministerijos infografike nurodoma, kad antradienį pradėta ruoštis gaisro likvidavimui.

TAIP PAT SKAITYKITE: R.Tamašunienė pateikė gaisro Alytuje chronologiją: kasdien dirba vidutiniškai 46 ugniagesiai

VRM infografikas/VRM sudaryta gaisro Alytuje chronologija
VRM infografikas/VRM sudaryta gaisro Alytuje chronologija

Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad Ugniagesių gelbėtojų mokyklos (UGM) direktorius Kęstutis Agintas 15min nurodė, kad į gaisrą praktikuotis kursantai vyko tik tada, kai gaisras jau buvo likviduotas. Jis nurodė, kad kasdien gaisre talkino po 8 kursantus. PAGD pateikta chronologija šiuos teiginius paneigia – kursantai darbus pradėjo dar iki likviduojant gaisrą ir jų grupė buvo didesnė.

Išsamesnė PAGD chronologija

Spalio 16 d., trečiadienis

02:57 val. Gautas pranešimas apie gaisrą objekte.

05:02 val. Vietoje dirba 9 automobilinės cisternos, 3 automobilinės kopėčios, 1 žarnų automobilis, 1 vandens transporto automobilis, 1 kvėpavimo organų apsaugos aparatų automobilis, 1 putokšlio automobilinė cisterna.

05:11 val. Policija reguliuoja eismą.

06:11 val. Informuotas Alytaus civilinės saugos specialistas.

07:15 val. Oro užterštumą matuoja Aplinkos apsaugos agentūros specialistai.

07:45 val. Gaisrą gesina apie 50 ugniagesių iš Alytaus, Druskininkų, Lazdijų, Kauno, Marijampolės, Prienų, Varėnos.

08:02-08:13 val. Išsiųstas trumpasis perspėjimo pranešimas visuomenei per GPIIS (Gyventojų perspėjimo ir informavimo informacinę sistemą) apie gaisrą perdirbimo įmonėje (10 km spinduliu nuo gaisro židinio).

09:30 val. Šaukiamas Alytaus miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos (SESK) posėdis. Nutarta evakuoti žmones iš Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro. Evakavimą organizavo savivaldybės evakavimo komisija, jai padėjo Lietuvos kariuomenės kariškiai, greitosios medicinos pajėgos ir policijos pareigūnai bei civilinės saugos sistemos pajėgos.

Nuotr. iš Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio „Facebook“ paskyros/Nerijus Cesiulis gaisravietėje su ugniagesiais
Nuotr. iš Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio „Facebook“ paskyros/Nerijus Cesiulis gaisravietėje su ugniagesiais

11:15 val. Siunčiamos papildomos pajėgos iš Elektrėnų ir Šiaulių.

12:35-12:36 val. Siunčiamas trumpasis perspėjimo pranešimas visuomenei per GPIIS su trumpomis rekomendacijomis kaip apsisaugoti nuo oro taršos.

12:57 val. Aplinkos apsaugos agentūros Oro kokybės vertinimo skyriaus specialistai atliko gaisro metu išmestų teršalų modeliavimą. Nustatyta, kad iš aplinkinių teritorijų daugiausiai iki šiol nukentėjo Miklusėnai.

15:40 val. Į gaisro vietą atvyko aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

17:00 val. Situacija gaisravietėje gerėja, ugnis neplinta, gaisras gesinamas pavieniuose židiniuose. Alytaus miesto savivaldybė kartu su ESO pateikė apšvietimo priemones, kad būtų užtikrintas planuojamas darbas naktį, Alytaus miesto savivaldybė teikia maistą, geriamą vandenį, biotualetus ugniagesiams gelbėtojams, „Dzūkijos vandenys“ pakėlė maksimalų spaudimą vandentiekio sistemoje, kad būtų užtikrintas vandens tiekimas gaisro gesinimui.

Spalio 17 d., ketvirtadienis

06:30 val. Alytaus miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

10:00 val. Trijuose baruose dirba 32 ugniagesiai ir 9 pareigūnai.

11:39 val. Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, spalio 17 d. oro užterštumas matavimų vietoje yra sumažėjęs ir neviršija normos, todėl gyventojų sveikatai pavojaus nėra. Teršalų išsisklaidymui padeda palankios meteorologinės sąlygos, lietus ir vidutinio stiprumo vėjas.

14:30 val. Vienoje iš pastato dalių kasama ir išvežama deganti produkcija, vykdomi perpylimo darbai. Toliau vyksta gaisro gesinimas.

15:45 val. atvyko ir dirba 1 Kauno raj. savanoris.

Spalio 18 d., penktadienis

05:20 val. Situacija nepakitusi, technikos gedimų nėra.

06:30 val. SESK posėdis. Nutarta duoti 1000 l kuro ir du keltuvus.

10:41 val. Dirba 37 ugniagesiai, 26 Ugniagesių gaisrininkų mokyklos (UGM) kursantai.

12:21 val. Lokalizuotas gaisro židinys.

12:40 val. Į įvykio vietą atvyko vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, aplinkos apsaugos ministras Kęstutis Mažeika ir PAGD vadovybė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Mažeika
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Mažeika

12:55 val. atvyko sveikatos apsaugos ministras ir kariuomenės sraigtasparnis.

Spalio 19 d., šeštadienis

01:45 val. BPC pranešė, kad gesinimo vietoje bloga pasidarė alytiškiui ugniagesiui gelbėtojui. Atvykusi greitoji medicinos pagalba ugniagesį išvežė į gydymo įstaigą. Po medicininės patikros apsinuodijimo nenustatyta, išleistas namo diagnozavus pervargimą.

10:00 val. Gaisravietėje dirba 42 ugniagesiai.

10:45 val. Alytaus miesto civilinės saugos specialistų prašymu išsiųstas GPIIS pranešimas miesto ir rajono gyventojams. „Alytaus miesto ir rajono savivaldybės dėl gaisro, kilusio Pramonės g. 1, Alytuje spalio 16 d., rekomenduoja gyventojams likti patalpose, užsandarinti langus. Pajutus degėsių, gumos kvapą išjungti vėdinimo sistemas, be reikalo nebūti lauke.“

16:10 val. Kadangi vėjo kryptis keičiasi į miesto pusę, Alytaus m. SESK posėdyje nuspręsta kreiptis į PAGD dėl dar vieno tokio paties turinio GPIIS pranešimo siuntimo Alytaus m. ir rajono gyventojams.

16.24 val. Pradėta putų ataka. Naudojant 2 ekskavatorius, bandoma atidengti nugriuvusias stogo konstrukcijas.

15min skaitytojo nuotr./BPC link slenkantys užteršti dūmai
15min skaitytojo nuotr./BPC link slenkantys užteršti dūmai

(Be laiko – red.) Prognozės dėl gyventojų: Spalio 18 d. vakare ir spalio 19 d. naktį Aplinkos apsaugos departamento darbuotojai Putinų 2, Miklusėnuose nustatė labai aukštos kietųjų dalelių KD10 ir KD2,5 bei benzeno koncentracijos aplinkos ore. (…) Miklusėnų gyventojus siūloma perkelti į būstus kitoje gyvenvietėje, tačiau kol kas norinčių persikelti nėra. Dalis Miklusėnų gyventojų paliko būstus ir apsistojo pas giminaičius kitose gyvenvietėse.

Spalio 20 d., sekmadienis

10:00-12:00 val. Išvažiuojamasis Valstybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Nuspręsta neskelbti valstybės lygio ekstremalios situacijos.

11:00 val. Aplinkos apsaugos agentūros informacija: kietųjų dalelių KD10 koncentracijos aplinkos ore šį rytą yra vidutinio lygio, tačiau kietųjų dalelių KD2.5 vertės vis dar aukštos. Benzeno koncentracijos vidutinio lygio.

12.55 val. Informacija apie VESK posėdžio metu aptartus klausimus ir rekomendacijos gyventojams patalpintos lt72.lt svetainėje.

19:00 val. Dega 3 ha plotas.

21:20 val. Dirba 41 ugniagesys.

Spalio 21 d., pirmadienis

07:45 val. atvyksta 8 UGM kursantai į gaisravietę.

09:35 val. dirba 35 žmonės.

17:20 val. atvežta iš valstybės rezervo (VR) 100 vnt. dujokaukių CM-6 ir 500 vnt. filtruojančių dėžučių.

19:00 val. ekskavatoriai ir krautuvas baigė darbą.

Spalio 22 d., antradienis

01:30 val. atvyko sunkioji technika (strėlinės žirklės) ETEC 834 (45t).

07:00 val. Įvykio vietoje buvo panaudota 13 dujokaukių CM-6.

07:45 val. iš UGM 7 kursantai ir 1 instruktorius išvyksta į gaisravietę. Viso 8 žmonės.

15:50 val. panaudota Valstybės rezervo kaukių 13 vnt.

20:24 val. ekskavatoriai baigė darbą.

Spalio 23 d., trečiadienis

01:30 val. Gaisravietėje du Alytaus komandos ugniagesiai gelbėtojai pasijuto blogai, iškviesta greitoji, išvežti į gydymo įstaigą. Abiem ugniagesiams diagnozuotas išsekimas.

10:00 val. Gaisravietėje dirba 37 žmonės ir 8 UGM kursantai su dėstytoju.

18:30 val. Į gaisravietę iš Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pristatytas kvėpavimo balionų pildymo kompresorius su atsarginiu filtru.

(be laiko – red.) Alytaus komandos gelbėtojas kliudė armatūrą ir įsidrėskė koją. Ligoninėje paskiepytas nuo stabligės ir tęsė darbą.

Spalio 24 d., ketvirtadienis

9:30 val. Štabo vadovas pranešė, kad situacija per naktį iš esmės nepasikeitė.

(be laiko – red.) Gaisravietėje dirba 35 ugniagesiai gelbėtojai ir 14 UGM kursantų su dėstytoju (žmonės iš UGM atvyko 11:35).

11:40 val. Kuras yra pilamas iš „Emsi“ degalinės savivaldybės duota kuro kortele. Iš valstybės rezervo naudojamos dujokaukės (pristatyta 100 dujokaukių ir 500 filtrų).

13:10 Ugniagesiams papildomai reikalingi guminiai botai (43-46 dydžio), kadangi dalis naudojamų yra prakiurę dėl gaisravietėje esančių aštrių elementų (armatūra ir kt.). Taip pat reikalingos pirštinės darbui, kadangi dalis naudojamų suplyšusios. PAGD Situacijų koordinavimo skyrius organizavo, Vilniaus vyr. specialistas 17.40 val. pristatė į gaisravietę 10 porų guminių botų ir 20 porų darbinių pirštinių ugniagesiams.

Spalio 25 d., penktadienis

15:10 val. Gaisras užgesintas

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

30:48
22:16
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min